styczeń 28, 2023
Dziewczyny

Samochodowy pochłaniacz wilgoci – czy to działa?

Wilgoć w samochodzie z pewnością nie jest pożądanym zjawiskiem. Po pierwsze, zaparowane szyby utrudniają komfortową jazdę lub opóźniają podróż. Po drugie, nieprzyjemny zapach, który towarzyszy wilgoci oznacza przyspieszony rozwój drobnoustrojów. Po trzecie, wilgoć to jeden z głównych powodów korozji. Rzadko kiedy użytkownicy pojazdów są świadomi jak dużo wilgoci może „gościć” we wnętrzu samochodu.

Wilgoć w samochodzie – jak się z nią uporać?

Nadmiar wilgotności daje się szczególnie we znaki podczas spadku temperatur, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Czy można sobie z nią poradzić i w jaki sposób skutecznie tego dokonać? To pytanie nurtuje wielu kierowców. Tymczasem wystarczy przestrzegać kilu podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji auta, a dodatkowo wyposażyć się w samochodowy pochłaniacz wilgoci. To zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo i komfort jazdy. Na początek warto skrupulatnie odkurzyć cały pojazd, a następnie udrożnić wszelkie odpływy. Być może nadszedł także czas na wymianę filtra kabinowego. Jeśli układ klimatyzacji w aucie jest sprawny, to przy ustawionej wysokiej temperaturze powinien poradzić sobie z osuszeniem wnętrza, które uległo zawilgoceniu.

Samochodowy pochłaniacz wilgoci, czyli skuteczny środek zapobiegający

A co w przypadku, kiedy samochód zawsze ma być gotowy do natychmiastowej jazdy? Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Najlepszym lekarstwem okazują się naturalne środki. Samochodowy pochłaniacz wilgoci – w tej roli najlepiej sprawdzi się silikażel, znany też jako żel krzemionkowy. Występuje zwykle w postaci higroskopijnego granulatu umieszczonego w woreczkach dostępnych w wielu rozmiarach. Bezzapachowe granulki nie pozostawiają żadnych śladów, bardzo szybko i skutecznie pochłaniając wilgoć z najbliższego otoczenia. Zatem rozmieszczenie ich w kabinie auta zapobiega gromadzeniu się wilgoci, a tym samym parowaniu, zamarzaniu szyb czy zawilgoceniu tapicerki. Co więcej, samochodowy pochłaniacz wilgoci, dzięki swoim higroskopijnym właściwościom, zapobiegnie także rozwojowi roztoczy, pleśni i bakterii tak niebezpiecznych dla zdrowia.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły