czerwiec 24, 2024
Artykuły Seat

Seat, czyli odpowiednia marka pojazdu

Seat oferuje wiele modeli samochodów o różnym standardzie. Poznaj elastyczną ofertę aut używanych. Sprzedawca udziela gwarancji, więc czuj się pewnie w swoim samochodzie. Oferta ważna jest do wyczerpania zapasów, dlatego podejmij decyzję już teraz.

Dlaczego warto wybrać markę Seat?

Samochody SEAT na początku tworzone były na licencji Fiata, dziś należą do koncernu Volkswagen AG. Marka oferuje wiele modeli, m.in.: Seat Arona, Ibiza, Leon, Mii Electric. Samochody dostępne są w Polsce od ręki, również z rabatem. Nowy Seat Ibiza kosztuje ok. 50 tys. zł. w standardzie Style – klient musi dopłacić. Za modele wyższej klasy trzeba zapłacić dużo więcej, nawet 86 tys. zł. Jeśli chodzi o Arona, dostępna jest wersja za 89 900 zł z manualną skrzynią biegów oraz z automatyczną – 126 700 zł.

Seat Tarraco, dostępne są modele nowe i używane. W salonach samochodowych ceny zaczynają się od 121 000 zł, ale za luksusowy model trzeba zapłacić ponad 200 tys. Jeśli chodzi o Ateca, dostępna jest wersja nowa w cenie 96200 oraz używana z 2018 r. – 66 500,00 zł. Porównując model Arone, u dealera kosztuje około 90 tys. zł., natomiast model z 2018 r. sprzedawca wycenił na 52 000,00 zł. Kupując używany Seat Arone, dostępna jest historia pojazdu. Nabywca zwolniony jest z opłaty skarbowej 2% i otrzyma 3 lata gwarancji na samochód, zarejestrowany oraz ubezpieczony w Polsce. Stan techniczny, jak i wizualny jest bardzo dobry.

Jaką wybrać korzystną ofertę finansowania zakupu auta?

Zakup samochodu jest sporym wydatkiem, a nie każdy dysponuje odpowiednim kapitałem, żeby nabyć pojazd nawet używany. Oczywiście są tanie modele, ale kilkunastoletnie, co w efekcie jest nieopłacalne, ponieważ trzeba do nich bez przerwy dokładać. Największym popytem cieszą się modele 5–7. letnie, będące często w idealnym stanie. Można okazyjnie kupić Seata i jeździć nim przez wiele lat, bo wozy tej hiszpańskiej marki mają wysoką jakość podzespołów i zaawansowane systemy. Planując skorzystanie z kredytu samochodowego, trzeba porównać oferty banków, by wybrać najlepszy wariant, w czym pomaga narzędzie dostępne w internecie.

Każdy bank stosuje zabezpieczenia, takie jak: zastaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie, cesja na rzecz banku z polisy autocasco i depozyt karty pojazdu. Instytucje udzielające kredytów samochodowych wprowadziły ograniczenia dotyczące wieku pojazdów. Zobowiązanie spłacane jest w miesięcznych ratach. Wiele osób wybiera jednak kredyt gotówkowy, ze względu na proste procedury, brak zabezpieczeń, wpłaty własnej i konieczności wykupu polisy AC oraz możliwość dysponowania pojazdem.

Kto korzysta z leasingu jako oferty finansowania zakupu auta?

Leasing jest atrakcyjną formą finansowania dla osób prywatnych i firm z kilku względów. Można korzystać z pojazdu przez kilka lat, a następnie zwrócić, przesiadając się do nowego modelu. Jeśli użytkownik ma takie życzenie, wykupuje przedmiot i stanowi on jego własność. Takie rozwiązanie klienci traktują za bezpieczne, ponieważ pozwala uniknąć kosztownych napraw. Nowi przedsiębiorcy korzystają z leasingu często dlatego, że banki nie są skłonne udzielać kredytów z uwagi na zbyt krótki okres prowadzenia działalności gospodarczej.

Ta forma finansowania jest popularna nie tylko wśród małych i średnich firm, ale także i dużych korporacji. Leasing uznaje się za wygodną i elastyczną opcję zakupu samochodu, a nawet całej floty, ponieważ pozwala uniknąć dużych wydatków związanych z nabyciem auta marki Seat czy innego producenta. Przed podpisaniem umowy należy skonsultować z księgową czy wybrać wynajem finansowy lub operacyjny.

Podsumowanie

Seat oferuje różnorodne modele samochodów, zarówno nowe, jak i używane, z elastycznymi opcjami finansowania. Wśród popularnych modeli znajdują się Arona, Ibiza, Leon i Mii Electric. Marka zapewnia gwarancję na używane pojazdy, co daje klientom pewność. Decyzję o zakupie warto podjąć szybko, zanim zapasy się wyczerpią. Samochody SEAT są cenione za jakość i zaawansowane systemy, co sprawia, że są atrakcyjną opcją zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Oferowane formy finansowania to kredyt samochodowy, kredyt gotówkowy i leasing, z których każdy ma swoje zalety i ograniczenia. Warto dokładnie przeanalizować opcje przed podjęciem decyzji.

Artykuł sponsorowany

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły