czerwiec 14, 2024
Aktualności Marki Seat

SEAT LEON 5D – bezkompromisowa jakość i wygoda

seat-leon-5d-bezkompromisowa-jakosc-i-wygoda

Pięciodrzwiowy Seat Leon 5D to przebojowy, bardzo wygodny hatchback, który świetnie spełni się w roli auta rodzinnego i samochodu dla singla. Auto posiada szereg zalet, wśród których na pierwsze miejsca wysuwają się atrakcyjny wygląd, wysoka jakość wykonania, najwyższy stopień bezpieczeństwa, komfort dla pasażerów oraz wykorzystanie sprawdzonych technologii, pochodzących z koncernu Volkswagen.

Seat Leon 5D został zbudowany w oparciu o modułową płytę podłogową MQB, z której korzystają także Volkswagen Golf i Audi A3. Wygląd Lwa to dzieło hiszpańskiego projektanta Alejandro Mesonero-Romanosa, który zaprojektował bardzo wyraziste auto. Plastycznie połączył w nim obłe, aerodynamiczne nadwozie z bardzo mocnymi, ostrymi liniami przetłoczeń, które dodają samochodowi mnóstwo charakteru. Poza tym warto zwrócić uwagę na ukształtowanie linii okien. Cechą charakterystyczną tego auta są także świetne zaprojektowane przednie, wielobryłowe reflektory, których ostre kształty wtapiają się w nadwozie auta. Tylne lampy również podkreślają dynamiczny charakter tego samochodu.

Seat Leon 5d – jakość i wygoda

Pomimo tego, że Seat Leon 5d przynależy do autosegmentu aut kompaktowych, można znaleźć w nim wiele elementów wyposażenia, charakterystycznych dla pojazdów pochodzących ze znacznie wyższych klas. Przykładem mogą być przednie reflektory, w pełni wykonane w technologii LED, w które samodzielnie dostosowują jasność świecenia do warunków na drodze.

Auto wykończone jest również tak, jakby należało do wyższej klasy. W środku zastosowano przyjemne w dotyku materiały, wszystkie elementy wnętrza są bardzo dobrze spasowane. Przede wszystkim nie można narzekać na brak miejsca. Auto zostało tak zaprojektowane, aby było wygodne zarówno dla kierowcy i pasażera przedniego fotela, jak i dla osób podróżujących na tylnej kanapie. Oprócz dużej ilości miejsca, można także liczyć na potężny bagażnik, który ma 380 litrów pojemności. Seat Leon 5d zapewnia bardzo dobre warunki podróżowania dla pięciu dorosłych osób.

Seat Leon 5d – kierowca Lwa również będzie zadowolony

Warto także zwrócić uwagę na miejsce pracy kierowcy. Ono również przywołuje na myśl pojazdy klasy wyższej. Przede wszystkim producent zrezygnował ze stosowania szeregu przycisków. Zamiast tego, w środkowej konsoli znajduje się duży, czytelny ekran dotykowy, który jest centrum sterowania samochodem. Poza tym jest to także centrum rozbudowanego systemu informacyjno rozrywkowego, w skład którego wchodzi nawigacja, system audio, system Mirror Link, czy interfejs, który umożliwia na zestrojenie systemu z telefonem. Wygodna, wielofunkcyjna kierownica, dzięki umieszczonym po bokach przyciskom, także pozwala na wygodne sterowanie szeregiem funkcji, bez konieczności odrywania rąk od niej w czasie jazdy.

Seat, projektując pięciodrzwiowego Leona, postawił na najwyższą jakość, co widać także po maksymalnym wyniku pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. To zasługa najlepszych materiałów, użytych do budowy karoserii a także rozbudowanego wyposażenia z dziedziny bezpieczeństwa, w skład którego może wejść sześć poduszek powietrznych oraz wiele systemów, wspierających kierowcę podczas prowadzenia auta.
Jakość przejawia się także w doborze nowoczesnych i bardzo oszczędnych jednostek napędowych, dzięki którym utrzymanie kompaktowego pojazdu nie obciąży domowego budżetu.

Seat Leon 5D to piękny samochód kompaktowy, który jest doskonale wykonany, świetnie wyposażony i oszczędny. Czy można chcieć czegoś więcej od pojazdu klasy C?

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Michał says:

    Leony jak dla mnie zdecydowanie przewyższają Ibizy i z marki Seata zdecydowanie je polecam

Komentarz są wyłączone.