Aktualności Marki Seat

SEAT LEON 5D – dopracowany w szczegółach

seat-leon-5d-dopracowany-w-szczegolach

W pewnym momencie każda rodzina staje przed dylematem wyboru samochodu. To zadanie dość trudne, bo na ogół trzeba szukać kompromisów, tak aby pogodzić oczekiwania zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Seat Leon 5D pozwala uniknąć problemów związanych z wyborem auta, ponieważ wykorzystano w nim zaawansowane technologie i dopracowano wszystkie szczegóły tak, że model ten zadowala nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Urzekające, rodzinne auto…

Ten model Seata jest stylowym, rodzinnym hatchbackiem, w którym zadbano o wszystko, co jest potrzebne dla bezpiecznego i komfortowego przemieszczania się całej rodziny. I nie ma tu znaczenia, czy jest to podróż krótka czy długa, zawsze będzie ona wygodna, bezpieczna i przyjemna.

to wyrafinowana stylistyka…

Już na pierwszy rzut oka widać, że Seat Leon 5D nie jest przeciętnym hatchbackiem. Smukła linia nadwozia, przypominająca w swojej strukturze plaster miodu, trapezowy kształt atrapy przedniej i reflektory „o kocim spojrzeniu” nadają mu lekkiego, zwinnego charakteru. Jednak to nie tylko wrażenie, to konsekwencja zastosowania nowoczesnej konstrukcji szkieletu, którego waga została zmniejszona o 90 kilogramów. Styl auta podkreślają także aluminiowe felgi i nowoczesne reflektory LED, doskonale oświetlające drogę i nieoślepiające kierowców jadących z przeciwnego kierunku.

to dynamika i ekonomia jazdy…

Nowoczesny silnik pozwala na dynamiczną jazdę, generując dodatkową moc, szczególnie przydatną podczas wyprzedzania innych pojazdów. Daje on też możliwość ograniczania zużycia paliwa, co czyni go niezwykle oszczędnym. W sytuacji maksymalnie średniego przyspieszenia, technologia ta pozwala na odcięcie wtrysku paliwa na 2 i 3 cylindrze, a to też przekłada się na redukcję emisji spalin i, w szerszym aspekcie, czyni silniki przyjaznymi środowisku.

to bezpieczeństwo…

W aucie zastosowano szereg rozwiązań znacznie ułatwiających zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Seat Leon 5D posiada wbudowany system automatycznej korekty położenia pojazdu w momencie, gdy zbacza on z pasa ruchu. Z kolei, analizując ruchy kierowcy, komputer pokładowy identyfikuje objawy zmęczenia prowadzącego pojazd i zaleca mu odpoczynek.

Bardzo przydatną funkcją okazuje się też system kontroli ciśnienia powietrza w oponach, który informuje o wszelkich nieprawidłowościach w tym zakresie. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji wynikających z uszkodzenia czy nawet przebicia opony. Seat Leon 5D daje też możliwość bezstresowego, łatwego parkowania pojazdu, dzięki specjalnej funkcji wspomagającej tę czynność. Więcej o bezpieczeństwie, jakie oferuje nowy SEAT Leon, znajdziecie na witrynie seat-auto.pl.

…i mnóstwo innych, nowoczesnych rozwiązań

Zainstalowany w aucie panel sterowania obsługiwany jest za pomocą dotykowego wyświetlacza. Dzięki niemu można korzystać z nawigacji pokładowej, a system rozpoznawania głosu jeszcze bardziej ułatwia zadanie. Panel spełnia także szereg funkcji multimedialnych, stając się lokalnym centrum informacji i rozrywki. Seat Leon 5D to wygodna i bezpieczna podróż dla całej rodziny. To auto, które spełnia oczekiwania wszystkich bez wyjątku, oferując wiele udogodnień zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły