czerwiec 6, 2023
Aktualności Lamborghini Marki

Fani Czterech Kółek kupili w Polsce Lamborghini

mike_brewer
Mike Brewer prezenter popularnego programu „Fani Czterech Kółek”, po raz kolejny przyjechał do Polski. Wspólnie z Eddem China kupili tym razem najdroższe auto w historii swojego warsztatu – Lamborghini Urraco P250.

Lamborghini Urraco to sportowy model produkowany w latach 1972 – 1979 miał być konkurencją dla Porsche 911 oraz Ferrari Dino 246. Projekt zlecono firmie Bertone. Urraco to pierwsze Lamborghini z silnikiem V8. Miał on 2,5 l pojemności i uzyskiwał 162 kW (220 KM).

Znalezienie auta zajęło mu aż kilka miesięcy bo na całym świecie w tym czasie do kupienia były tylko dwa modele. Wszystkie za ponad 20 tysięcy funtów, które były górną granicą Fanów Czterech Kółek. Lamborghini Urraco P250 stało w garażu między Grójcem a Radomiem. Poprzedni właściciel kupił je sześć lat temu. Mike po obejrzeniu i po mimo że auto nie odpalało i nie dało się go ruszyć, ale za to miało komplet dokumentów więc zdecydował się na zakup i transport do UK. Dlaczego nagle wybór padł na Lambo? W tym roku producent obchodzi 50. rocznicę istnienia. Mike uznał, że to znacznie podniesie cenę, zwłaszcza tak wyjątkowego auta.

Czy uda im się zarobić na tym Lamborghini? Oglądajcie już dziś, premiera o 22.00 na Discovery Channel.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły