październik 6, 2022
Artykuły

Segway na off-roadzie. Co ciekawego oferuje nam amerykański gigant?

Na rynku pojazdów terenowych powiało świeżością. I to nie byle jaką, bo stworzoną przez firmę, która innowacje ma wpisane w DNA. Mowa oczywiście o amerykańskim przedsiębiorstwie Segway, które swojego czasu zasłynęło produkcją rewolucyjnego dwukołowego pojazdu elektrycznego. Dzisiaj marka realizuje nowe cele, a jednym z nich jest motosport i pojazdy terenowe. Jest to temat naprawdę świeży, ale już widać, że pozostałym rynkowym graczom rośnie poważna konkurencja!

Już nie tylko dwukołowiec PT

Firma Segway została założona w 1999 roku przez amerykańskiego biznesmena i wynalazcę Deana Kamena. Od samego początku swojego działania firma opracowywała technologie, które miały za zadanie ułatwić przemieszczanie się, początkowo po terenach miejskich, a z czasem również po bezdrożach. Dużą uwagę Kamen przykładał do poprawy możliwości transportu osób niepełnosprawnych – co zaowocowało stworzeniem samowyważającego urządzenia mobilnego. Technologia ta pozwoliła na stworzenie i wprowadzenie na rynek w 2002 roku pierwszego transportera osobistego, czyli Segway PT.

Dzisiaj Segway produkuje również:

  • hulajnogi elektryczne,
  • monocykle elektryczne
  • czy rolki elektryczne,
  • a także szereg pojazdów dla służb specjalnych oraz armii.

Ponadto technologie marki, która posiada aż kilka tysięcy patentów, są szeroko stosowane przez największe koncerny motoryzacyjne. Na tym jednak Segway nie kończy, firma postanowiła bowiem podbić rynek off-roadu. I tak jak zawsze tutaj też działa z rozmachem, bo założona w 2018 roku Segway Technology już w 2019 roku wystartowała z ofertą swoich pojazdów terenowych, których w 2022 roku jest już naprawdę sporo!

Segway quady

Do najpopularniejszych maszyn używanych na off-roadzie zaliczyć należy przede wszystkim quady. Czterokołowce są zazwyczaj pojazdami dość uniwersalnymi, które dają sobie radę w zróżnicowanym terenie, a w razie potrzeby mogą stanowić również pomoc w gospodarstwie – czy to drogę odśnieżą, czy przyczepkę pociągną. I trzeba przyznać, że Segway się tutaj postarał. Pierwszy model oferowany przez producenta – Snarler AT6 – dostępny jest w dość zróżnicowanej i rozbudowanej ofercie wyposażenia – gdzie już w standardzie jest wyciągarka.

Snarler Segway to quad o pojemności 570 ccm i 44 KM, czyli taki w sam raz zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych amatorów off-roadu. Maszyna posiada homologację T3B. Konstrukcja ze sporym prześwitem i niezależnym zawieszeniem oraz elektrycznym wspomaganiem kierownicy przedstawia się naprawdę dobrze. Na plus jest też dość spory zbiornik paliwa – 23 litry, co daje duży zasięg. No i oczywiście Segway zadbał o elektronikę, której jest sporo. Quada można odpalać z poziomu aplikacji mobilnej, która pozwala również kontrolować jego parametry.

Pozostałe terenowe pojazdy Segway

Oferta Segway w zakresie pojazdów terenowych nie kończy się na quadach. Producent oferuje także pojazdy użytkowe Fugleman Segway oraz pojazdy side by side – Villain. Tutaj także do dyspozycji jest kilka wersji wyposażenia. Przy czym obie maszyny są naprawdę mocne – mają 105 KM, co w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem i przemyślaną konstrukcją daje nam ciekawe pojazdy terenowe. Jak na razie opinie na temat maszyn Segwaya wśród ich użytkowników są naprawdę dobre. Czy Segway zdyskredytuje konkurencję? Czas pokaże. Z pewnością przewagę daje mu cena pojazdów, która w porównaniu do tego, co otrzymujemy, jest naprawdę niezwykle atrakcyjna.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły