lipiec 20, 2024

Shelby GT500 Super Snake

Shelby GT500 Super Snake – jest to dzieło firmy Shelby, specjalizującej się w tuningu modelu Ford Mustang . Standardowo Shelby GT500 napędzane jest doładowanym silnikiem V8 o pojemności 5,4 litra i mocy 540 KM. Chętni będą mieli możliwość wyboru pomiędzy wersjami o mocy 630 lub 725 koni mechanicznych, z tym, że mocniejszy silnik znajdzie się wyłącznie w modelach coupe.

Przyrost mocy uzyskano przez zmienioną sprężarkę i nowy układ wydechowy, a także dzięki modyfikacjom w układzie dolotowym i zmianom w wałku rozrządu.
Shelby GT500 Super Snake wyposażono w wyczynowe zawieszenie o regulowanej charakterystyce, lepsze hamulce z 6-tłoczkowymi zaciskami i nacinanymi tarczami. Dodatkowo można zamówić jeszcze bardziej rasowy pakiet pochodzący od firmy Eibach.

Z zewnątrz  Shelby GT500 niewiele się zmieniło jednak zyskało m.in. nową maskę z włókna szklanego, z wbudowanym wlotem powietrza chłodzącego, ciemne pasy biegnące przez całe nadwozie, sporo karbonowych elementów, zmienione tylne lampy oraz 20-calowe felgi z oponami Pirelli P-Zero.
W środku zmieniono m.in. tablicę wskaźników na konsoli środkowej oraz logo Shelby na zagłówkach i desce rozdzielczej.

Koszt przemiany Ford Mustang GT500 w 630-konną wersję Super Snake wynosi w USA 29495 dolarów bez ceny modernizowanego samochodu. Mocniejsza wersja jest o cztery tysiące dolarów droższa.

2010 Shelby GT500 Super Snake

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vqZR_SloGiY[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.