Lotus Evora

Lotus Evora – przed premierą nowego modelu producent udostępnił galerie zdjęć, na których możemy zobaczyć agresywną sylwetkę oraz ekskluzywne wnętrze auta.Lotus Evora będzie pierwszym nowym modelem samochodu tej angielskiej firmy po 13 latach ,,nieobecności” na rynku motoryzacyjnym. 2+2 osobowe coupe zostanie oficjalnie przedstawione światu już w tym miesiącu, a w europejskich salonach zawita w czerwcu 2010 roku.

Za podstawową, dwumiejscową wersję maszyny zapłacimy w Eurpie 50.412 euro. Wartość auta w konfiguracji 2+2 wzrośnie o dodatkowe 3 tys. euro. Początkowo na rynek trafi 450 limitowanych egzemplarzy auta. Lotus Evora ,,Launch Edition” dostępny będzie w kolorach ,,Ardent Red” oraz ,,British Racing Green”. Na standardowym wyposażeniu 2+2 osobowej wersji limitowanej znajdziemy biksenonowe reflektory, system kamery wstecznej dla ułatwienia cofania czy system audio firmy Alpine.

Pod maską znajdzie się 3,5-litrowy silnik V6, o mocy 276 KM oraz 342 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przeniesieniem napędu zajmie się 6-stopniowa przekładnia manualna. Auto rozwinie ponad 260 km/h i rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy. Maszyna zużyje – według danych producenta – 12,4 litra paliwa na 100 km w warunkach miejskich. Poza miastem spalanie obniży się do 6,5 litra na każde 100 przejechanych kilometrów. Lotus Evora wyposażony zostanie w amortyzatory Bilstein, 4-tłokowe wyścigowe hamulce, poduszki powietrzne, nawigację satelitarną, reflektory halogenowe czy skórzane fotele od Recaro.

Lotus Evora

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły