luty 21, 2024

Mazda 3 MPS

Mazda 3 MPS – w Genewie Mazda pokazała najmocniejszą wersję swojego małego pojazdu który może sporo zamieszać wśród mocnych hatchbacków takich jak np. Ford Focus ST, VW Golf GTI, Renault Megane Sport czy Honda Civic Type-R. Nową Mazda3 MPS od zwykłych „trójek” wyróżnia wlot powietrza na pokrywie komory silnikowej, który przypomina ten z Subaru i ma zwiększyć sprawność chłodnicy powietrza doładowującego. Dodatkowo dzięki temu auto nabrało agresywnego wyglądu.  Auto otrzymało również nowy przedni i tylny zderzak, biksenonowe reflektory, tylne lampy w technologii LED, nowy, większy tylny spojler typu oraz szersze opony, które założono na 18-calowe felgi aluminiowe.

Wewnątrz samochodu o jego sportowym świadczą: logo MPS na obrotomierzu, kubełkowe fotele, aluminiowe pedały oraz czarna tapicerka z czerwoną nicią.

Mazda3 MPS pod maską posiada benzynowy turbodoładowany silnik MZR 2,3 DISI. Z 2,3 litra, dzięki turbodoładowaniu uzyskano moc 260 KM przy 5500 obr./min oraz maksymalny moment obrotowy 380 Nm już przy 3000 obr./min. Jak podaje producent auto jest w stanie rozpędzić się do prędkości 260 km/h. Sprint do setki zajmuje nowej Mazdzie 6,1 sekundy. Za przeniesienie napędu na koła odpowiada 6-stopniowa manualna skrzynia biegów. Średnie zużycie paliwa, według producenta, to 9,7 l/100 km.

Mazda 3 MPS

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.