grudzień 7, 2022
Aktualności Auta Sportowe Marki

Mitsubishi Lancer Sportback Ralliart

Mitsubishi Lancer Sportback Ralliart

Mitsubishi Lancer Sportback Ralliart – to auto to nowość w ofercie Mitsubishi. Nazwa modelu nawiązuje firmy Ralliart Inc. Ten oddział koncernu zajmuje się sportową stroną firmy Mitsubishi w wyścigach, jak i rajdach krajowych oraz zagranicznych.

Auto ma bardzo dobre osiągi – czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to 7 sekund, maksymalny moment obrotowy 343 Nm przy 2500-4750 obr./min, prędkość maksymalna 230 km/h. Taki wynik uzyskano dzięki 2-litrowemu turbodoładowanemu 16-zaworowemu silnikowi o mocy 240 KM przy 6000 obr./min i układowi napędu AWC na 4 koła. Jest to ten sam silnik który napędza Lancera Evolution X, lecz o zmniejszonej mocy.

O bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów mają zadbać systemy ABS, EBD, ASTC (Aktywny System Kontroli Trakcji i Stabilizacji), system napędu na 4 koła AWC, 7 poduszek bezpieczeństwa i opracowana przez Mitsubishi konstrukcja nadwozia typu RISE. Nadwozie typu RISE (o podwyższonej odporności na zderzenia) radykalnie zwiększające bezpieczeństwo w kolizjach wielokierunkowych.

Wewnątrz Mitsubishi Lancer Sportback Ralliart znajdziemy sportowe siedzenia Recaro, sportową kierownicę z przyciskami sterującymi radiem i zestawem głośnomówiącym (MR), łopatki sterujące półautomatyczną skrzynią biegów TC-SST, czujniki deszczu, centralny podłokietnik ze schowkiem i wejście umożliwiające podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku np. iPoda, a w wersji MR także system dostępu bezkluczykowego, zestaw głośnomówiący Bluetooth, nawigację z serwerem muzyki oraz podgrzewane fotele pokryte skórą.

Mitsubishi Lancer Sportback Ralliart

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły