grudzień 3, 2023
Aktualności Fiat Tuning

Skorpion kąsa ponownie – Abarth Grande Punto Evo

Abarth Grande Punto Evo – Niczym Peter Parker ukąszony przez pająka, tak Punto Evo zarażone jadem skorpiona, zmienia się w Abartha Grande Punto Evo. Brzmi groźnie? Jeśli zadowala Was 165 Koni – z pewnością.

Dzięki poszerzonemu zderzakowi z przekonstruowanymi wlotami powietrza, bocznym progom w kolorze nadwozia oraz zmodyfikowanemu zderzakowi z dyfuzorem i dwiema chromowanymi końcówkami, Evo nabiera sportowego charakteru. Równie wyjątkowo prezentują się 17-calowe felgi z logo Abarth. Przechodząc do clou programu, nie możemy pominąć m.in. sprężyn usztywnionych o 20% oraz systemu TTC (Torque Transfer Control), powiązanego z dyferencjałem samoblokującym.

Wracając do serca gadziny. Turbodoładowana jednostka o pojemności 1.4 litra, produkuje moc 165 KM. Maksymalny moment obrotowy w liczbie 250 Nm, dostępny jest przy 2250 obr./min. Pierwsza setka pojawi się na prędkościomierzu po 7,9 sekundy. Według zapewnień producenta, średnie zużycie paliwa to sześć litrów na sto kilometrów.
Dodatkowo, wersja SS porusza się na 18-calowych obręczach, a jej motor dysponuje mocą 180 KM.

Grande Punto Evo oraz 500 spod znaku Abartha pojawią się na targach w Genewie.


Źródło: Carscoop.blogspot.com

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. clark kent dostał meteorytem w głowę, a nie pająkiem:-P
    dla ułatwienia: peter parker był pająkiem…

  2. Piotr Sieniawski says:

    Napiszę to po raz kolejny 🙂
    Right… niewłaściwe przyporządkowanie postaci. No i tradycyjnie, dzięki za czujność.

Komentarz są wyłączone.