grudzień 3, 2022
Auta Sportowe Super Samochody Tuning

Spada Codatronca TS

spada_codatronca_ts.jpg

Spada Codatronca –  nowy super samochód kosztuje ponad 300 tys. euro, rozpędza się do setki w 3 sekundy. Współautorem auta jest Polak, młody gliwiczanin Wojciech Sokołowski. 25-latek z Gliwic pracuje u boku Włocha Ercole Spady, ikony samochodowego wzornictwa, od prawie pół wieku projektującego najwspanialsze samochody świata. Dziełem tego ostatniego są modele takich marek jak: Aston Martin, Alfa Romeo, Lamborghini, Ferrari, a także samochody znacznie mniej ekskluzywne, za to częściej widziane na ulicach, jak Fiat Tipo czy Tempra. Sportowa Spada Codatronca to początek jego własnej marki.

Nad projektem pracował trzyosobowy zespół. Ercole Spada zaprosił do współpracy swojego syna Paolo i jego studenta z Istituto Europeo di Design w Turynie – Wojciecha Sokołowskiego.

Spada Codatronca w wersji TS ma silnik V8 o pojemności 7 l i mocy 630 KM, napęd na tylną oś, potężne hamulce i aluminiową ramę Corvetty Z06. Rozpędzenie jej od 0 do 100 km/godz. zajmuje 3,2 sekundy. Ludzie o naprawdę mocnych nerwach mogą kupić Codatroncę z silnikiem o mocy od 750 KM wzwyż, wyposażonym w dwa kompresory wolumetryczne. W tym wariancie do setki można rozpędzić się w mniej niż 3 sekundy.

Za samochód w wersji podstawowej trzeba zapłacić ponad 300 tys. euro. I poczekać na swoją kolej, bo rocznie powstawać będzie od 10 do 20 egzemplarzy. Właśnie trwa produkcja pierwszej serii.

spada_codatronca_ts2.jpg

spada_codatronca_ts3.jpg

spada_codatronca_ts4.jpg

spada_codatronca_ts5.jpg

spada_codatronca_ts6.jpg

 Spada Codatronca TS film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły