styczeń 27, 2023
Ciekawostki Filmy Super Samochody

Splinter Super Samochód

Splinter Super Samochód

Splinter Super Samochód – to super auto zostało wykonane z… drewna! Projekt tego samochodu stworzył amerykański student Uniwersytetu Północnej Kalifornii Joe Harmon jako element swojej pracy dyplomowej.Trzeba przyznać, że projekt wygląda niesamowicie.

Ten dwuosobowy pojazd, nazwany Splinter, z centralnie umieszczonym 32 zaworowym silnikiem z Cadillaca V8 o mocy 600 KM ważyć ma niecałe 1200kg. Elementy drewniane stosowane są wszędzie tam, gdzie to technicznie możliwe – w podwoziu, karoserii, a nawet zawieszeniu i kołach. Jak mówią twórcy, ich celem nie jest zysk, a jedynie chęć ochrony środowiska przez pokazanie producentom, że można budować samochody z naturalnych materiałów. Budowa Splintera jest dla Harmona i jego zespołu nowym doświadczeniem oraz polem do nauki i rozwijania inwencji.

Splinter wykonany został przez studentów. Wszystkie prace przy super aucie odbywały się po zajęciach, których przewodnim celem była rozrywka. Projekt już na początku cieszył się dość dużym uznaniem, ciekawością i oczekiwaniem na ujrzenie światła dziennego dzięki publikacji artykułu na ten temat w Automobile Magazine.

Splinter Super Samochód Z Drewna

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. jaki żal to ma być dla ochrony środowiska >.> ile drzew pójdzie na takie 1 auto GŁUPOTA !!!

Komentarz są wyłączone.