wrzesień 29, 2023
Aktualności Auta Sportowe Subaru Tuning

Subaru Impreza STI CS400 Cosworth

Subaru Impreza Cosworth – Prawie trzy miesiące. Tyle musieliśmy czekać na oficjalne zdjęcia oraz potwierdzone informacje, dotyczące limitowanej edycji Imprezy, opracowanej we współpracy z brytyjskim Cosworthem. Lecz nareszcie jest. Panie i Panowie. Oto Subaru Impreza STI CS400 Cosworth.

W tłumie pośród innych Imprez WRX STI, serię CS400 Cosworth rozpoznamy po przemodelowanym przednim zderzaku (+ odmienny spojler zderzakowy) i osłonie chłodnicy. Poza tym spojler dachowy otrzymał delikatnie zmieniony kształt. Obniżoną o 10 mm całość, osadzono na 18-calowych felgach o unikalnym wzorze. Układ hamulcowy oparty na komponentach AP Racing, obejmuje 355 mm tarcze z sześcioma tłoczkami na przedniej osi.

Wyjątkowość wnętrza podkreślono kubełkowymi fotelami Recaro, błyszczącoczarnymi akcentami w desce rozdzielczej oraz okolicznościowymi emblematami. Jednak, nie byłoby Imprezy Cosworth, gdyby nie udoskonalony silnik…

Pod przeoraną potężnym wlotem powietrza do intercoolera maską, znajdziemy 2.5 litrową przeciwsobną jednostkę. Dzięki szerokim modyfikacjom turbosprężarki, elektroniki sterującej i nowemu układowi wydechowemu, motor generuje moc 400 KM/5750 obr./min i moment obrotowy w liczbie 540 Nm. Tym samym, przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 3,7 sekundy (seryjne WRX STI 5,2 s).

Sprzedaż Subaru Imprezy STI CS400 Cosworth rozpocznie się w Wielkiej Brytanii w czerwcu. Na tamtejszy rynek trafi jedynie 75 egzemplarzy. Cennik otwiera kwota 49,995 GBP.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Piotr Sieniawski says:

    Jestem zdania, że nic nie jest w stanie poprawić wyglądu „nowej” Imprezy, nawet znaczki tak legendarnej firmy jaką jest Cosworth.

    Żałuję, iż Brytyjczycy nie dogadali się z Fordem w sprawie Focusa RS500 (o ile takie rozmowy miały miejsce). Partnerstwo po latach – to byłby cud.

  2. Fajny ale żadna nowość ,miałam forda coswortha z 97 roku i do 100km/miał 3,6 to auto to klasyka żadne inne mu nie do równa Minęło już troche lat może byście coś wymyśli lepszego a nie próbowali kopiować 8-D

Komentarz są wyłączone.