luty 21, 2024
Auta Hybrydowe Suzuki

Suzuki Vitara Hybrid – dobra cena i oszczędny napęd hybrydowy

Suzuki Vitara to jeden z najdłużej produkowanych SUV-ów na rynku. Najnowsza generacja przekonuje do siebie atrakcyjną stylistyką, bardzo dobrymi parametrami jezdnymi, bogatym wyposażeniem i konkurencyjną ceną. Szczególnie warta zainteresowania jest wersja Suzuki Vitara Hybrid, której bliżej przyglądamy się w naszym artykule.

Vitara z napędem mild hybrid

Mild hybrid, czyli tzw. „miękka hybryda”, to dobrze znana technologia napędu, stosowana w samochodach japońskiego producenta od wielu lat. W dużym uproszczeniu polega na tym, że silnik benzynowy – w przypadku Vitary 1.4 BOOSTERJET – jest wspomagana przez generator elektryczny ISG dodatkową mocą i momentem obrotowym.

Dzięki temu rozwiązaniu samochód jest wyraźnie dynamiczniejszy podczas ruszania czy przyspieszania, co przekłada się również na obniżenie zużycia paliwa i redukcję emisji spalin.

Suzuki Vitara w wersji Strong Hybrid

Vitara jest także dostępna w wersji z pełnoprawnym napędem hybrydowym. Strong Hybrid to propozycja dla tych kierowców, którzy chcą jeszcze więcej oszczędności na paliwie, ale nie kosztem dynamiki.

Suzuki Vitara Strong Hybrid jest napędzana silnikiem benzynowym 1.5 współpracującym z silnikiem elektrycznym rozwijającym moc 33 KM. Dzięki magazynowaniu energii w akumulatorze litowo-jonowym o napięciu 140V i pojemności 840 Wh, mamy możliwość przemieszczania się tym samochodem w trybie w 100% elektrycznym, zeroemisyjnym.

Pomimo tego, że w ofercie japońskiego producenta nadal nie pojawiła się elektryczna Suzuki Vitara, to wersja Strong Hybrid znakomicie zagospodarowuje tę przestrzeń. Jest to samochód bardzo ekologiczny, ekonomiczny, a przy tym nieprzeciętnie funkcjonalny.

Cena Suzuki Vitary Hybrid to wielki atut tego modelu

Wielu nabywców kupuje Suzuki Vitarę ze względu na atrakcyjną cenę. To jeden z najkorzystniej wycenionych samochodów w swojej klasie, o czym możesz się przekonać podczas wizyty w salonie autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i Warszawie (https://mmcars.suzuki.pl/auto).

Doradca MM Cars Suzuki przedstawi Ci aktualne promocje na Suzuki Vitara, w tym obejmujące specjalne warunki finansowania zakupu oraz atrakcyjne pakiety ubezpieczeń. W ofercie dealera znajdują się również profesjonalne usługi serwisowe oraz kompletny wybór akcesoriów i części do Suzuki Vitara.

Dodajmy, że cena Suzuki Vitara zaczyna się od 86 500 zł za wersję z napędem 2WD oraz manualną skrzynią biegów.

Przetestuj Suzuki Vitara przed zakupem

Vitara Hybrid i Strong Hybrid to samochód, który spełni oczekiwania zarówno młodych ludzi szukających wszechstronnego auta do codziennej jazdy, jak i rodziny z dziećmi. Możesz się o tym przekonać podczas jazdy testowej, na którą umówisz się w wybranym salonie MM Cars Suzuki.

Więcej o Suzuki Vitara, w tym o wariantach napędu i wersjach wyposażenia, przeczytasz na  stronie internetowej https://www.mmcars.pl/.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły