kwiecień 21, 2024

tesla-screen-1-1024x576

Elon Musk zaprezentował oficjalnie swój najnowszy elektryczny samochód Tesla Model 3 w wersji produkcyjnej który ma trafić w szersze grono odbiorców ze względu na stosunkową niską cenę do tego co oferuje. Pierwsze 30 aut Tesla Model 3 trafiło do klientów i wyjechało na publiczne drogi.

Tesla Model 3 kosztuje 35 tysięcy dolarów, czyli ok. 131 tysięcy złotych. To dużo mniej niż Model S który kosztuje ok. 70 tys. dolarów. Model 3 jest oczywiście mniejszy od Modelu S. Do 100 km/h rozpędzi się w ciągu 5.6 sekundy, a maksymalny zasięg samochodu na jednym ładowaniu akumulatora, to ok. 355 kilometrów.

Wersja droższa, kosztująca  44 tys. dol., będzie szybsza o 0,5 sekundy, na jednym ładowaniu przejdzie 500 km, natomiast na prędkościomierzu zobaczymy maksymalnie 225 km/h.

Wszystkie auta z serii Tesla Model 3 zostaną wyposażone w technologię szybkiego ładowania akumulatora.

Tesla Model 3 pojawi się w wersji z napędem na tylne lub na cztery koła w 2018 roku. Wewnątrz znajdziemy m.in. 15-calowy ekran, łączność WiFi i LTE, Bluetooth, składaną i dzieloną tylną kanapę, kamerę cofania, przyciemniane lusterko wsteczne, elektryczne lusterka, LED-owe oświetlenie wnętrza, 7 kamer i 12 czujników ultradźwiękowych, 6 poduszek powietrznych z przodu i kurtyny boczne. Dach samochodu – od przedniej szyby aż do bagażnika – zostanie wykonany z jednego kawałka szkła. W Modelu 3 będzie dostępny także autopilot oraz szereg innych zautomatyzowanych funkcji bezpieczeństwa.

Masa słabszej wersji to 1609 kg. W przypadku wariantu z większym zasięgiem 1730 kg.

Tesla Model 3 trafił do produkcji.

 

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. I tyle zamówień wpłynęło przez pierwsze 24 godziny. W Polsce pewnie Tesli nie zobaczymy natomiast na rynku amerykańskim to coraz popularniejsze auto. Miejmy nadzieję, że zostaną wynalezione baterie dzięki którym będziemy mogli przejechać więcej kilometrów.

Komentarz są wyłączone.