Tesla Model 3

tesla-screen-1-1024x576

Tesla zaprezentowała swój najnowszy elektryczny samochód, który ma trafić w szersze grono odbiorców ze względu na stosunkową niską cenę do tego co oferuje.

Model 3 kosztuje 35 tysięcy dolarów, czyli ok. 131 tysięcy złotych. To dużo mniej niż Model S który kosztuje ok. 70 tys. dolarów. Model 3 jest oczywiście mniejszy od Modelu S. Do 100 km/h rozpędzi się w ciągu mniej niż 6 sekund, a maksymalny zasięg samochodu na jednym ładowaniu akumulatora, to co najmniej 345 kilometrów. Tesla chce w finalnej samochodu wersji poprawić te osiągi. Wszystkie auta z serii Model 3 zostaną wyposażone w technologię szybkiego ładowania akumulatora.

Tesla Model 3 pojawi się w wersji z napędem na tylne lub na cztery koła. Wewnątrz znajdziemy m.in. 15-calowy panoramiczny dotykowy wyświetlacz. Dach samochodu – od przedniej szyby aż do bagażnika – zostanie wykonany z jednego kawałka szkła. W Modelu 3 będzie dostępny także autopilot oraz szereg innych zautomatyzowanych funkcji bezpieczeństwa.

Tesla Model 3 ma trafić do produkcji pod koniec 2017 roku. Długi czas oczekiwania nie zniechęcił jednak klientów i złożyli oni już 130 tysięcy zamówień.

Komentarze

  1. I tyle zamówień wpłynęło przez pierwsze 24 godziny. W Polsce pewnie Tesli nie zobaczymy natomiast na rynku amerykańskim to coraz popularniejsze auto. Miejmy nadzieję, że zostaną wynalezione baterie dzięki którym będziemy mogli przejechać więcej kilometrów.

Komentarze wyłączone.