Auta Sportowe Luksusowe Super Samochody Tuning

Tesla Roadster Brabus

tesla-roadster-brabus.jpg

Tesla Roadster Brabus – pierwszy na świecie sportowy samochód z napędem elektrycznym, doczekał się przyzwoitego tuningu od firmy Brabus.
Główną atrakcją jest generator dźwięków, zamontowany z uwagi na fakt niemal bezgłośnej pracy elektrycznego motoru. Urządzenie pozwala kierowcy wybrać odgłos jednostki napędowej, jaki najbardziej mu w danej chwili odpowiada! Klasyczna V8, silnik wyścigowy lub futurystyczne odgłosy. Brabus zadbał także o typowe dla tuningu atrybuty zarówno na zewnątrz, jak i w kokpicie tego niezwykłego pojazdu.

Z przodu zamontowano 18-calowe obręcze aluminiowe z oponami Pirelli P Zero Nero 215/35 ZR 18, a z tyłu znalazły się „dziewiętnastki” obute w gumy w rozmiarze 235/30 ZR 19. Nadwozie Tesli pokryto modnym białym lakierem i uzupełniono dyskretnymi spoilerami i nowymi światłami do jazdy dziennej. Wnętrze robi równie piorunujące wrażenie; skóra i Alkantara to obowiązkowe elementy.

tesla-roadster-brabus2.jpg

Według producenta pojazd jest w stanie przyśpieszyć od 0 do 100km/h w czasie poniżej 4 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 210 km/h. Na w pełni naładowanych bateriach litowo-jonowych zasięg samochodu wynosi 394 km. Tesla Roadster zużywa energię na poziomie 133Wh/km co jest odpowiednikiem 1,74l/100km.

tesla-roadster-brabus3.jpg

Samochód został zaprojektowany wraz z Lotusem. Konstrukcja Tesla Roadster bazuje na Lotusie Elise, oba pojazdy posiadają dużą liczbę wspólnych części takich jak przednia szyba, poduszki powietrzne czy elementy deski rozdzielczej oraz zawieszenia.

tesla-roadster-brabus4.jpg

W czerwcu 2007 zamówionych zostało 560 egzemplarzy. Producent planuje w 2008 roku sprzedać 650. Pierwsze seryjnie wyprodukowane sztuki pojawią się w pierwszy kwartale 2008 roku.

tesla-roadster-brabus5.jpg

tesla-roadster-brabus6.jpg

Ostateczna cena dla modelu produkowanego w 2008 roku wynosi 98.000US$.

[youtube]http://pl.youtube.com/watch?v=MQg1KUHqyZE[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły