kwiecień 17, 2024
Aktualności Auta Sportowe Luksusowe Targi

Mercedes SLS AMG Roadster

Mercedes SLS AMG Roadster – Z początkiem maja, Mercedes przedstawił zdjęcia testowego SLS AMG Roadster. Koniec miesiąca zwiastują zaś oficjalnie informacje w sprawie wyżej wymienionego.

Ważący dokładnie 1661 kilogramów (+40 kg) Roadster , w ciągu jedenastu sekund potrafi zrzucić z siebie miękki, materiałowy dach. Mimo dodatkowej dozy kilogramów (elektryczny system składania, szklana szyba dachu), bagażnik ma taką samą pojemność jak w Coupe – 173l. O czym wiedzieliśmy od dawna, konstrukcja pojazdu wymusiła rezygnację z drzwi unoszonych ku górze.

Wnętrze nadal reprezentuje szczyt szczytów. Skórzana tapicerka Designo, metaliczne i karbonowe wykończenia oraz, co oczywiste w odkrytych Mercedesach, fotele z systemem ogrzewania karku – AIRSCARF.

Pod długaśną maską spotkamy się ze znaną ośmiocylindrową jednostką o pojemności 6.3 litra (6208 ccm). Moc 571 KM i 650 Nm momentu obrotowego wystarczy, aby przyspieszyć do 96 kilometrów w 3,7 sekundy i pomknąć maksymalnie z prędkością 317 km/h.

Światowa premiera Mercedesa SLS AMG Roadster planowana jest na wrześniowe targi we Frankfurcie.

[nggallery id=1871]
Wideo:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rqfwaE900Ao[/youtube]
[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły