lipiec 24, 2024
Aktualności Kia Marki

Kia GT4 Stinger Concept

kia-gt4-stinger-concept-detroit

Nowy sportowy koncept marki Kia GT4 Stinger zaprezentowano na salonie samochodowym w Detroit.

W samochodzie wykorzystano charakterystyczną dla marki atrapę chłodnicy „Tiger Nose” (Tygrysiego Nosa), pionowe reflektory z rządkiem diod do jazdy dziennej oraz wentylowaną maskę. Pojazd posiada też wentylowaną maskę, muskularne nadkola, a w tylnej części LED-owe światła w kształcie litery C. Kia GT4 Stinger porusza się na 20-calowych kołach aluminiowych, na które nałożono opony Pirelli P Zero.

Wnętrze jest oszczędnie urządzone, znajdziemy w nim sportowe fotele, kierownicę z płaską podstawą oraz słupek A z przezroczystymi elementami.

Model został zaprojektowany przez zespół projektantów Kii z Irvine, w Kalifornii.

Kia GT4 Stinger Concept napędza 2-litrowa turbodoładowana jednostka benzynowa T-GDI produkująca 315 KM mocy. Napęd na tylne koła jest przekazywany za pomocą sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. grucholl says:

    Jak na kia wygląda całkiem fajnie. Ciekawe jak amerykaną te auto przypadło do gustu 😉 Patrząc na ich samochody amerykańskie ( krążowniki) to trochę inny śiwat..

Komentarz są wyłączone.