wrzesień 27, 2023
Aktualności Amerykańskie Auta Elektryczne Marki Tesla

Tesla Roadster – najszybszy samochód na świecie

Tesla Roadster – najszybszy samochód na świecie, z rekordowym przyspieszeniem, zasięgiem i osiągami. Elon Musk zaprezentował następce pierwszego samochodu Tesli. Tesla Roadster 2 będzie najszybszym produkowanym seryjnie samochodem w historii. Moment obrotowy będzie wynosił 10,000 Nm. Przyspieszenie do 100 km/h ma mu zająć zaledwie 1.9 sekundy, a maksymalna rozwijana przez niego prędkość to 402 km/h. Rozwinięcie prędkości 160 km/h ma trwać z kolei tylko 4.2 sekundy. W wyścigu na 1/4 mili samochód ma być w stanie osiągnąć wynik poniżej 8,9 sekundy.

Zasięg pojazdu w wersji podstawowej wynosi 1000 km na jednym ładowaniu. Roadster 2 ma posiadać 4 siedzenia, napęd na wszystkie koła, trzy elektryczne silniki (jeden z przodu i dwa z tyłu) i szklany dach, który może być otwierany lub zamykany.

” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Tesla Roadster 2 została zaplanowana na 2020 rok i cena podstawowej wersji ma wynieść 200 tysięcy dolarów. Możliwa jest rezerwacja sjuż teraz poprzez wpłacenie 50 tysięcy dolarów przedpłaty.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły