wrzesień 21, 2023
Aktualności Amerykańskie Auta Sportowe Filmy Super Samochody

TranStar Racing Dagger GT

TranStar Racing Dagger GT – Amerykanie uwielbiają się przechwalać. A to zjedzą najwięcej hot dogów, a to skonstruują najmocniejsze, najszybsze auto. Pierwsze się udało, jak będzie z drugim? TranStar Racing pracuje już nad Daggerem GT.

Samochód, którego karbonowa karoseria bazuje na Corvette Cheetah Concept (nad aerodynamiką czuwają byli eksperci NASA), zasilany jest (benzyna, metanol, etanol, wodór), i teraz uwaga, centralnie usytuowanym 9,4-litrowym (572 cu.in) V8 Twin-Turbo o mocy 2028 KM i momencie obrotowym w liczbie 2710 Nm. Napęd na tylną oś dostarczany jest za pomocą sześciostopniowej skrzyni TranStar/Mendeola.
Osiągi? 0-100 km/h w półtorej sekundy, dystans ¼ mili w 6,7 sekundy. Producent podaje, że prędkość maksymalna to ponad 483 km/h.

W przyszłym roku światło dzienne ujrzy pięć egzemplarzy TranStar Racing Dagger GT, kosztujące po 450,000$ każde. Kolejny rok oznacza podwojenie produkcji.

Wszystko ładnie, pięknie, ale na razie możemy podziwiać jedynie komputerowe zdjęcia. Czy ten sen się ziści? Czas pokaże.


Wideo:

[Źródło: Auto-Blog.pl, TranStar Racing]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły