Aktualności Ciekawostki

Uszkodzona turbina – gdzie szukać pomocy?


Awaria turbosprężarki z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji, jakie spotykają kierowcę. Przyjęło się uważać, że naprawa turbiny sporo kosztuje. Czy rzeczywiście tak jest? Gdzie należy szukać pomocy w takim przypadku?
Przyczyn uszkodzenia turbosprężarki może być wiele. Wynikają one zarówno z nieodpowiedniej eksploatacji auta, zużycia pewnych elementów, jak też np. z wad fabrycznych turbiny. Niezależnie jednak od tego, co było przyczyną uszkodzenia, usterka turbosprężarki przyprawia o dreszcze niejedną osobę.

W sytuacji, gdy doszło już do uszkodzenia turbosprężarki, mamy do wyboru trzy wyjścia, tzn.: wymianę turbosprężarki na nową, wymianę turbosprężarki na inną używaną bądź regenerację uszkodzonej. Coraz więcej osób decyduje się na trzecią opcję, tj. regenerację turbosprężarki. Świadomość kierowców w tej kwestii zwiększa się, stąd też wybór pada właśnie na naprawę turbiny, a nie jej wymianę. Dlaczego? Regeneracja pozwala zaoszczędzić spore pieniądze, a w przypadku, gdy zlecimy ją profesjonalnemu warsztatowi – możemy być pewni, że osiągniemy parametry fabrycznie nowej turbosprężarki. Po co więc przepłacać?

Jeśli dokonaliśmy już wyboru i zdecydowaliśmy, że regenerujemy turbosprężarkę, to warto zastanowić się nad tym, komu zlecimy to zadanie. Nie w każdym warsztacie pracują mechanicy czy specjaliści, którzy są odpowiedzialni za regenerację turbo. Poszukiwania odpowiedniego warsztatu powinniśmy zacząć od przeprowadzenia researchu (w Internecie, wsród znajomych itp.). Dzięki temu z pewnością trafimy na miejsce godne odwiedzenia, np. takie jak warsztat Bosch Service-Pawlik w Stalowej Woli [http://www.regeneracja-turbosprezarek.pl/].

Czym powinien charakteryzować się dobry warsztat? Przede wszystkim powinien posiadać odpowiedni sprzęt, dedykowany do przeprowadzania regeneracji, np. stół probierczy Boscha, wyważarki Schenck, myjki wysokociśnieniowe i specjalistyczne śrutownice. Jeśli nie ma tego w swoim wyposażeniu, to oznacza, że regeneracja nie zostanie przeprowadzona skutecznie. Ważną kwestią jest też to, czy warsztat udziela gwarancji na przeprowadzoną naprawę.

Podsumowując, jeśli decydujemy się na regenerację turbiny, to warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. Nie zaszkodzi także zapoznać się z tym, jak przebiega proces naprawy turbosprężarki [http://www.regeneracja-turbosprezarek.pl/etapy-regeneracji-naprawy-turbosprezarek.html]. Dzięki temu będziemy wiedzieli, o co ewentualnie możemy zapytać serwisantów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły