wrzesień 25, 2022
Aktualności Ciekawostki

5 gadżetów do samochodu, które przydadzą się w długiej podróży

Jeśli sporo czasu spędzasz w samochodzie, przemieszczając się z puntu A do B, umil sobie podróż, szczególnie jeśli czekają Cię długie godziny w trasie. Do standardowego wyposażenia auta dołóż kilka gadżetów, które sprawiają, że będziesz mógł czerpać większą satysfakcję z jazdy samochodem, a komfort podróży zwiększy się. Poznaj 5 gadżetów idealnych do auta!

Rejestrator jazdy

Rejestrator jazdy to kamera samochodowa, która zapisuje prędkość jazdy, ale także rejestruje całą trasę, którą przejechałeś. Sprawdzisz, jakie manewry na drodze wykonywałeś, ale także będziesz podziwiał widoki. Zarejestrowany obraz może mieć duże znaczenie w przypadku wypadków i sytuacji niebezpiecznych na drodze – nagranie z kamery samochodowej możesz przedstawić jako dowód rzeczowy w sądzie. Oczywiście prawdziwość nagrania musi zostać wcześniej zweryfikowana przez biegłego. Dowód możesz wykorzystać także przy bezpodstawnym zatrzymaniu policji lub walce z ubezpieczycielem. W sprzedaży znajdziesz wiele atrakcyjnych modeli o różnych parametrach – http://www.euro.com.pl/rejestratory-jazdy.bhtml.

Kubek termiczny

Gorąca kawa z ekspresu jest w stanie zniwelować zmęczenie i zapewnić lepszą koncentrację w czasie jazdy. Aby kawa ciągle była gorąca, nie tylko po wyjeździe z domowego parkingu warto wybrać kubek termiczny, który jest podgrzewany po podłączeniu do gniazdka zapalniczki samochodu. Dzięki temu napój będzie zawsze gorący.

Zobacz również:  Volkswagen I.D. Buzz - elektryczny van

Organizer samochodowy

Wprawdzie producenci samochodów zadbali o liczbę dodatkowych kieszeni oraz [przegród w samochodzie, jednak dla kogoś, kto często wyjeżdża z rodziną nie jest ona wystarczająca. Jakie organizery sprawdzą się w podróży z dziećmi? Przede wszystkim pokrowce na zabawki czy inne pluszaki, które mocuje się do przednich foteli. Dzięki w trakcie jazdy będą miały do nich dostęp, dlatego nuda wam nie straszna. Dodatkowo można znaleźć także pokrowce do zamontowania tabletu – bajka puszczona z urządzenia sprawi, ze dzieci nie będą narzekały na długą podróż. Dla dorosłych nieocenione będą uchwyty na kubki czy telefon. Dzięki temu będziesz miał zawsze pod ręką gorący napój.

Ładowarka do telefonu

Nie ma nic gorszego niż rozładowany telefon w momencie, kiedy musisz zadzwonić. Szczególnie wtedy, kiedy jesteś w podróży, a samochód odmówił posłuszeństwa. Ładowarka mocowana do zapalniczki samochodowej odratuje wyczerpaną baterię, a Ty będziesz mógł wykonać ważny telefon. Urządzenie posiada wtyczkę USB, która jest uniwersalna dla wszystkich smartfonów.

Zobacz również:  Opel Flextreme GT/E

GPS

Za 5 minut skręć w lewo! – ten komunikat ułatwia jazdę po nieznanym terenie. Lokalizator GPS zawsze wskaże Ci drogę, monitorując Twoje położenie. Podpowie także ile czasu zostało do wyznaczonego celu. Możesz wybrać także drogi, którymi będziesz się poruszał. Alternatywą jest sprawdzona mapa, jednak wyciąganie jej w sytuacji, gdy się zgubiłeś nie będzie zbyt komfortowe. Zamiast tego skorzystaj z lokalizatora. Niektóre produkty nie tylko monitorują trasę, ale także wysyłają powiadomienie o awarii, co jest szczególnie ważne w pracy przedsiębiorstw.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły