Auta Sportowe Filmy Kabriolety Luksusowe Super Samochody

Veritas RS III Roadster

Veritas RS III Roadster

Veritas RS III Roadster – powstanie zaledwie 30 sztuk nawiązującego do aut z lat 40.

Pod jego maską kryje się potężny 5-litrowy silnik V10 wprost z BMW M5. Ten ważący 1080 kg pojazd dysponuje potężną mocą 507 KM. Veritas może być wyposażony w 7-przekładniową skrzynię automatyczną SMG lub 6-stopniową przekładnię manualną. Ze startu zatrzymanego do 100 km/h niemiecki bolid rozpędza się w zaledwie 3,2 sekundy. Producent zdecydował się na zdjęcie ogranicznika prędkości i dzięki temu auto rozpędza się do 347 km/h.

RS III porusza się na 20-calowych felgach aluminiowych, na które naciągnięto wyczynowe opony Dunlop w rozmiarze 255/30 z przodu oraz 325/25 z tyłu. Nie bez znaczenia w przypadku tak szybkiego auta jest również układ hamulcowy. Producent pojazdy zdecydował się na nowy układ firmy Brabham Racing z tarczami o średnicy 380 mm z przodu i 355 mm z tyłu. Na przód trafiły sześcio- a na tył czterotłoczkowe zaciski.

Veritas RS III kosztuje 345 tys. euro.

Veritas RS III Roadster film Top Gear

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły