kwiecień 21, 2024
Auta Hybrydowe Marki Volkswagen

Volkswagen Golf GTE

1
Volkswagen Golf GTE to sportowy hothatch z napędem hybrydowym – silnik z bezpośrednim wtryskiem i doładowaniem (TSI) o mocy 150 KM oraz silnik elektryczny o mocy 102 KM. Do dyspozycji mamy maksymalny moment obrotowy o wartości 350 Nm, a napęd przenoszony jest przez 6-biegową skrzynię DSG.

W trybie elektrycznym samochód może przejechać do 50 kilometrów, a łączny zasięg wynosi ok. 940 kilometrów. Średnie zużycie paliwa wynosi 1,5 l/100 km, a energii 11,4 kWh/100.

Po ok 4 godzinach ładowania w domowej sieci elektrycznej można cieszyć się w pełni naładowaną baterią. Akumulator litowo-jonowy zamontowany jest w podłodze samochodu przed tylną osią.

GTE hybryda plug-in jest równie dynamiczna, jak Golf GTD: przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 7,6 sekundy i jest prawie identyczne, jak w GTD (7,5 sekundy). Prędkość maksymalna wynosi 222 km/h.

GTE pojawi się w salonach pod koniec roku. Cena w Niemczech: 36,9 tys. euro.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=US5lFYY20n8[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły