grudzień 3, 2023
Aktualności Auta Elektryczne Marki Volkswagen

Volkswagen I.D. Vizzion

Volkswagen I.D. Vizzion – elektryczny samochód ma pojawić się w salonach sprzedaży już w 2022 roku. Ma być konkurencją dla Tesli.

Dr Herbert Diess, Prezes Zarządu marki Volkswagen powiedział: I.D. VIZZION to realistyczna wizja Volkswagena przyszłości. Zaoferujemy ten model najpóźniej w 2022 roku jako topową limuzynę z rodziny I.D., z innowacyjnym kokpitem I.D. i kierownicą. Model ten został jednak przygotowany do w pełni autonomicznej jazdy. Auto, krok po kroku, zwolni kierowcę z zadań, jeśli tylko będzie sobie tego życzył.

I.D Vizzion to czterodrzwiowa limuzyna wyposażona w elektryczny zestaw dwóch silników trakcyjnych przypisanych do każdej z osi. Z przodu pracuje jednostka generująca 101 koni mechanicznych, z tyłu o mocy 201 KM. Za magazyn energii służą litowo-jonowe baterie umieszczone pod przedziałem pasażerskim. 

111 kWh pojemności akumulatorów ma zagwarantować zasięg 650 kilometrów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły