wrzesień 29, 2023

Volkswagen Polo GTI – nowa generacja miejskiego pojazdu Volkswagena wzbogaciła się o swoją najmocniejszą, sportową odmianę GTI. Samochód napędzany będzie przez 2.0 litrowy silnik TSI generujący moc 200 KM . Nowe Polo GTI do setki przyspiesza w 6,7 sekundy. Jednostka napędowa zostanie skonfigurowana z dwusprzęgłową, 6-biegową przekładnię DSG. Dla poprawy prowadzenia Volkswagena zdecydowano się na usztywnienie i obniżenie zawieszenia o 15 mm oraz zastosowanie 17-calowych obręczy kół. Charakterystyczną cechą sportowego Polo, będzie czerwona obwódka atrapy chłodnicy, czyli taka sama jak te znane od lat w wersjach GTI. Cena od 90 tysięcy złotych.

Volkswagen Polo GTI

2018 VW Polo GTI (200hp) – DRIVE & SOUND

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Piotr Sieniawski says:

    Świetnie wygląda, a przy deklarowanej przez VW masie (1184 kg) nie powinno być ociężałe.
    Das Auto, po prostu 🙂

  2. Wygląd może się podobać, tylko silnik mogli by dać lepszy i automat DSG super szybki i super awaryjny. Kupując takie auto można nie liczyć na długie bezawaryjne użytkowanie.

Komentarz są wyłączone.