Aktualności

Pomoc drogowa – kogo wezwać podczas awarii auta?

Kiedy samochód odmawia posłuszeństwa i trzeba stanąć z boku drogi, pomoc drogowa nagle staje się Twoim największym przyjacielem. Dzisiaj na rynku działają liczne firmy – w jaki sposób więc wybrać tą, do której najlepiej zadzwonić podczas awarii auta?

Nie czekaj na awarię!

Najważniejszą zasadą jest to, by wybrać dostawcę pomocy drogowej, który spełni Twoje potrzeby – jeszcze zanim pojawi się problem. W tym celu koniecznie poszukaj elastycznego planu, który oferuje korzyści dostosowane do Twoich osobistych potrzeb i nie pozostawi Ci dziury w kieszeni po awarii. Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę musisz sporo się dowiedzieć na temat oferowanego pakietu – od składki do czasu oczekiwania na przybycie pomocy.

 Gdy dowiesz się tego wszystkiego, następnie rozważ dodatkowe korzyści każdego programu, takie jak np.:

  • zniżki,
  • informacje o podróży.

Poświęcenie czasu na przejrzenie wszystkich szczegółów programu pomocy drogowej (lub programów) może się opłacić, gdy utkniesz w martwym punkcie i będziesz musiał szybko zdecydować, do kogo zadzwonić. Oferty firm oferujących usługi pomocy drogowej różnią się znacznie pod względem kosztów i korzyści – zatem wykonanie porządnego rozeznania na rynku może pomóc uprościć ten trudny wybór.

Pomoc drogowa – dodatki i gratisy

Pomoc drogowa zwykle sporo do zaoferowania – chcąc Cię przekonać do swoich usług. Poza tym, zwykle każdy producent samochodów ustala własne limity długości czasu trwania bezpłatnej usługi w oparciu o przebieg lub wiek pojazdu. Niektóre oferty komisów samochodów używanych obejmują również plany pomocy drogowej, ale mogą wymagać osobnej kontroli.

Z czego jeszcze możemy wybierać?

Coraz więcej firm i organizacji oferuje plany pomocy drogowej za niewielką opłatą dodaną do innych opłat członkowskich lub opłat serwisowych. Te plany dodatkowe są zwykle zlecane krajowym dostawcom usług drogowych, bowiem zapewnia to wysoki poziom niezawodności. Niektóre firmy ubezpieczeniowe również oferują usługi pomocy drogowej realizowane za pośrednictwem ich planów dodatkowych w ramach oferowanych pakietów.

Najczęściej jednak najlepiej skorzystać z usług oferowanych przez niezależnych dostawców pomocy drogowej. Przy wyborze należy pamiętać, że żadne dwie pomoce drogowe nie są takie same, a większość oferuje dwa lub więcej pakietów. Choć w istocie wybór jest niełatwy to jednak jeśli weźmiesz pod uwagę powyższe wytyczne możesz mieć większą pewność, że znajdziesz takie usługi pomocy drogowej, które na pewno Cię nie zawiodą, gdy przyjdzie wykręcić numer na poboczu drogi.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. A po co tak sobie utrudniać, ja mam assistance i mam w nosie kto przyjedzie, do tego mam samochód zastępczy i hotel w razie potrzeby.

Komentarz są wyłączone.