lipiec 24, 2024
Volkswagen Aktualności

Volkswagen T-Cross – jeszcze nowszy, jeszcze bardziej miejski?

Volkswagen T-Cross jest jednym z lepiej sprzedających się miejskich crossoverów i wszystko wskazuje na to, że w bieżącym roku model ten podniesie swoją sprzedażową poprzeczkę jeszcze wyżej.

Volkswagen T-Cross – auto dopasowane do potrzeb większości kierowców

Nie ma się co czarować. W większości przypadków samochody wykorzystywane są do pokonywania niewielkich dystansów po miejskich aglomeracjach. Jeździmy nimi do pracy, na uczelnię, na zakupy czy odwozimy dzieci do szkoły lub przedszkola. No, może w dobie nieustannie trwającej pandemii nie jeździmy w aż tyle miejsc. Niemniej, abstrahując od aktualnej sytuacji, większość kierowców poszukuje samochodów małych, oszczędnych, w miarę dynamicznych i przede wszystkim wygodnych oraz uniwersalnych.

Dokładnie taki jest nowy Volkswagen T-Cross – auto, które wpasowuje się w potrzeby większości kierowców. Ten funkcjonalny crossover jest jednym z mniejszych aut w swojej klasie. Ale dzięki przemyślanej konstrukcji oraz licznym technologiom i rozwiązaniom, samochód ten stanie się niezawodnym i wiernym kompanem podczas każdej codziennej podróży.

Samochód otrzymał nową jednostkę napędową 1.5 TSI o mocy 150 KM, która zapewnia odpowiednią dynamikę jazdy i spala zaledwie 6,3 l paliwa na 100 km. W tej wersji silnikowej samochód rozpędza się do 100 km/h w 8,5 sekundy, co w zupełności wystarczy do sprawnego poruszania się po mieście i poza nim. W gamie silnikowej dostępne są również jednostki 1.0 TSI o mocach 95 i 110 KM.

Komfort, komfort i jeszcze raz T-Cross

Projektanci i inżynierowie Volkswagena naprawdę dali radę. Volkswagen T-Cross obecnie zapewnia jeszcze więcej miejsca bagażowego i miejsca w przestrzeni pasażerskiej, jednocześnie zachowując swój uniwersalny charakter.

Wyższa pozycja za kierownicą, jaką zapewnia T-Cross, pozwala czuć się pewnie, bezpiecznie i nader wszystko komfortowo, jednocześnie zostawiając mnóstwo miejsca na nogi. Bagażnik ma pojemność 455 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń bagażowa wzrasta do 1281 litrów.

Oczywiście w bagażniku znajdziemy praktyczne rozwiązania, z których słyną samochody Volkswagena – schowki, kieszenie, uchwyty, wnęki, haczyki i mnóstwo innych niepozornych, ale praktycznych dodatków.

Jednak komfort to nie tylko pojemny bagażnik czy wysoka pozycja za kierownicą. Obecnie komfort określany jest głównie miarą nowoczesnych technologii lub funkcjonalności systemu multimedialnego. Na tych polach T-Cross również radzi sobie całkiem dobrze. Wyposażenie samochodu możemy dopasowywać w ramach licznych pakietów wyposażeniowych.

Kokpit samochodu jest przejrzysty, ma interesujący i nowoczesny design, a jednocześnie zapewnia intuicyjną obsługę. Wśród technologii wartych uwagi należy wymienić m.in.:

  • asystenta toru jazdy Lane Assist,
  • Emergency call,
  • system monitorowania martwego pola,
  • system Rear Traffic Alert,
  • system rozpoznający zmęczenie kierowcy,
  • App-Connect,
  • Light Assist,
  • system Start-Stop.

Poznaj nowego Volkswagena T-Crossa i umów jazdę próbną w salonie Volkswagena Krotoski Nadarzyn: https://krotoski-nadarzyn.dealer.volkswagen.pl.

fot. Moose – stock.adobe.com

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły