czerwiec 24, 2024
Ciekawostki

Jak polerować samochód? Poradnik

Zadbanie o dobry wizerunek swojego pojazdu, który jest czysty i posprzątany w środku stanowi swego rodzaju wizytówkę każdego właściciela auta. Pojazd używany jest każdego dnia i nierzadko służy on jako środek transportu w podróży, podczas prowadzenia swoich interesów czy ogólnie jako środek komunikacji. Jeżeli samochód jest brudny, a właściciel nie dba o dobry stan karoserii, wówczas może to jedynie pogorszyć jego stan. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio o niego zadbać.

Dlaczego należy zadbać o dobry wygląd swojego pojazdu?

Wypolerowanie swojego samochodu dla niektórych osób może oznaczać codzienne mycie i czyszczenie swojego auta na błysk, aby nie było widać żadnych zabrudzeń czy innych mankamentów. O ile jest to dobre podejście, o tyle na przykład w czasie jesienno-zimowym ciężko jest utrzymać każdego dnia auto w idealnym stanie czystości głównie ze względu na zmienne warunki pogodowe. Mogą one sprawić, że pojazd będzie zanieczyszczony przez błoto czy brud znajdujący się na jezdni.

Jednak dbanie o możliwie jak najlepszy stan karoserii, jak i czystość pojazdu ze wszystkimi tego elementami powinna stanowić regularną czynność każdego posiadacza samochodu. Ze względu na częstotliwość używania wszelkiego rodzaju pojazdów wypolerowanie swojego auta sprawia, że świetnie się ono prezentuje i dobrze świadczy o jego właścicielach. Dodatkowo czysty pojazd z zewnątrz jak i w środku sprawia, że panuje tam harmonia i można znaleźć dowolne rzeczy w samochodzie bez większych komplikacji.

W jaki sposób można polerować swój samochód?

Istnieją dwa sposoby na efektywne polerowanie swojego samochodu, niezależnie czy jest to samochód osobowy czy też dostawczy. Do tych sposobów zaliczają się:

  • Polerowanie mechaniczne – polega ono na używaniu urządzeń zewnętrznych, za pomocą których można efektywnie umyć i wypolerować całą karoserię swojego pojazdu. Praktycznie zawsze polerowanie mechaniczne odbywa się na stacjach do czyszczenia pojazdów, które są dostępne do użytku publicznego;
  • Polerowanie ręczne – w tym celu używa się np. specjalnych gąbek do czyszczenia czy też innych materiałów. Służą one przede wszystkim do samodzielnego wypolerowania swojego pojazdu bez konieczności używania zewnętrznych urządzeń.

Zarówno polerowanie ręczne, jak i mechaniczne wymaga użycia specjalnych przedmiotów lub urządzeń, by zrobić to efektywnie. Jeśli mowa o polerowaniu samodzielnym (ręcznym) w Internecie oraz sklepach ze sprzętem samochodowym można znaleźć wiele produktów do wypolerowania swojego auta.

Polerowanie swojego auta – opis krok po kroku

Polerowanie ręczne przy użyciu jedynie narzędzi pomocniczych jak gąbka do mycia należy rozpocząć od dokładnego wyczyszczenia lakieru samochodowego. Chodzi tutaj przede wszystkim o pozbycie się ziaren piasku, błota i innych zabrudzeń, jakie osiadają i wyschnięte przyklejają się do karoserii pojazdu. W tym celu można użyć specjalnie zaprojektowanej gąbki lub glinki do czyszczenia pojazdu. Na umyte oraz wysuszone auto należy ostrożnie i z wyczuciem nałożyć pastę polerską, która zapewni każdemu pojazdowi połysk oraz zabezpieczy przed dalszymi zabrudzeniami. Przy tym jednak należy pamiętać, by okryć specjalną taśmą chromowane części oraz plastikowe elementy pojazdu tak by pasta polerska nie miała z nimi styczności.

By odpowiednio wypolerować swoje auto potrzebne będą do tego możliwie jak najwyższej jakości produkty. Zaliczają się do nich m.in. pasty polerskie, pistolety lakiernicze wraz z dodatkowymi elementami gąbki polerskie lub ściereczki z mikrofibry. Im wyższa jakość produktów do czyszczenia ręcznego, tym lepszy i trwalszy efekt, który może utrzymywać się przez dłuższy okres czasu.

W Internecie można znaleźć wiele tego typu produktów, które oprócz wysokiej jakości materiałów, z jakich zostały stworzone, są również w odpowiedniej cenie. W dodatku w niektórych sklepach można znaleźć również akcesoria lakiernicze lub dodatkowe akcesoria do wypolerowania swojego pojazdu takie jak futra polerskie. Więcej szczegółowych informacji wraz z opisami produktów oraz możliwością ich kupna od ręki można znaleźć w sklepie internetowym ekemichal.pl.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły