luty 21, 2024
Aktualności Tuning Volkswagen

Volkswagen Touareg by JE Design

Tuning Volkswagena Touarega II – Siedem miesięcy obecności Volkswagena Touarega II to z jednej strony długo, z drugiej zaś krótko. Długo, bo dopiero teraz pojawiają się pierwsze, nieśmiałe propozycje tunerów, krótko, bo seryjne wydanie nie zdążyło się nam opatrzyć.

Jako pierwszy na plac boju wkracza JE Design. Przygotowany przez nich pojazd, wyróżnia się oryginalnym przednim zderzakiem, łączącym się z bezoznaczeniową osłoną chłodnicy. Pod poszerzonymi nadkolami pojawiły się aluminiowe felgi, wybrane wprost z katalogów JE Design. Z tyłu zwracają uwagę dwa lub cztery zakończenia układu wydechowego oraz masywny spojler, umieszczony nad szybą. Dopełnieniem całości jest elektroniczny moduł, obniżający zawieszenie o 35 mm.

Zmiany dosięgły także najmocniejszą, dieslowską jednostkę napędową. Obecnie, motor 4.2 V8 TDI dysponuje mocą 410 KM i momentem obrotowym w liczbie 930 Nm. Dzięki temu przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5,4 sekundy, a prędkość maksymalna dochodzi do 270 km/h.

Za cenę porządnego kompaktu (19,750€), otrzymamy pełny pakiet tuningowy od JE Design.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły