marzec 23, 2023
Aktualności Auta Hybrydowe Tuning Volkswagen

Volkswagen Touareg Hybrid od JE Design

Volkswagen Touareg Hybrid JE Design – Z racji przynależności do marki, Touareg zawsze będzie „brzydkim kaczątkiem”. Mniejsza popularność wśród tunerów, wcale nie oznacza, że dużemu Volkswagenowi czegoś brakuje. Wie o tym JE Design, które tu i ówdzie poszerzyło Typ 7P5.

Na początek szeroki, agresywnie wystylizowany zderzak, łączący się z gładką atrapą chłodnicy (czyżby wstyd z jazdy Volkswagenem?). Pod masywnymi nadkolami ukryto 22-calowe obręcze, zabezpieczone śrubami dystansowymi (30 i 40 mm z tyłu). W zależności od upodobań klienta, felgi mogą mieć trzy różne wykończenia (Shadow Silver, Matte Black, Matte Graphite). Z tyłu, nad szybą góruje potężny spojler, zaś pod klapą odnajdziemy dwie, trapezoidalne końcówki (średnica 90 mm) układu wydechowego. Dodatkowo, elektroniczny moduł, który zalągł się w oprogramowaniu pneumatycznego zawieszenia, obniża cały system o 35 mm.

Hybrydowy, mechanicznie doładowany trzylitrowiec produkuje obecnie moc 440 KM oraz moment obrotowy na poziomie 630 Nm. To pozwala przyspieszyć do stu kilometrów w 5,9 sekundy i pomknąć maksymalnie z prędkością 255 km/h.

Pełny zakres modyfikacji pochłonie 21,105€.

[nggallery id=1672]
[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły