grudzień 3, 2022
Auta Sportowe Ciekawostki Marki Tuning Volkswagen

VW Scirocco Studie R

scirocco_studie_r.jpg

VW Scirocco Studie R  – coupe z silnikiem 2.0 TSI/270 K. Co ciekawe Volkswagen Scirocco został wybrany samochodem roku 2008 według  „Top Gear”. Na salonie samochodowym we włoskiej Bolonii, VW zaprezentował najnowszą wersję modelu Scirocco pod nazwą Studie R. Inspiracją przy tworzeniu auta była odmiana GT24, która uczestniczyła w 24-godzinnym wyścigu na słynnym torze Nurburgring.

Studie R został polakierowany kolorem białym przyozdobionym detalami w barwach włoskiej flagi. Nie zabrakło również znaków „Bologna 2008”. W nowej wersji znajdziemy również nowy zderzak przedni, zmieniony zderzak tylny zaopatrzony w dyfuzor i dwie końcówki układu wydechowego, zmodyfikowane progi boczne oraz spoiler dachowy. Nietrudno zauważyć też nowych 19-calowych felg w konstrukcji 5-ramiennej.

Zmiany nie ominęły również wnętrza auta. Biało-czarne wykończenia zostały połączone z elementami karbonowymi. Pojawiły się także czerwono-zielone akcenty w szwach foteli od firmy Recaro, w kierownicy, podłokietniku i matach podłogowych.

scirocco_studie_r2.jpg

scirocco_studie_r3.jpg

scirocco_studie_r4.jpg

scirocco_studie_r5.jpg

VW Scirocco Studie R film video:

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły