styczeń 24, 2022
Aktualności

Yanosik GTR czy XS — który model wybrać?

Yanosik to aplikacja, bez której nie może obyć się żaden kierowca. Stanowi ona połączenie nawigacji samochodowej, antyradaru oraz CB radia. Z myślą o najbardziej wymagających kierowcach, na rynku dostępne są specjalne urządzenia informujące o aktualnej sytuacji na drodze. W które z nich warto się zaopatrzyć?

Co to jest Yanosik i jak działa to urządzenie?

Jak działa Yanosik? Aplikacja ta informuje użytkowników o kontrolach drogowych, fotoradarach, patrolach policji, kontrolach ITD, wypadkach, odcinkowych pomiarach prędkości, aktualnym natężeniu ruchu na drogach, nazwach miast i osiedli czy najbliższych stacjach benzynowych. Jak działa Yanosik GPS? Informacje na temat wzmożonego ruchu aplikacja otrzymuje z satelity na bazie uprzednio wykonanych analiz prędkości, z jakimi poruszają się kierowcy po danej drodze. Skąd wiadomo, że w określonym miejscu znajduje się patrol lub doszło do wypadku? Informują o tym użytkownicy Yanosika, wciskając odpowiedni przycisk.

Yanosik GTR — wady i zalety

Od dłuższego czasu dużą popularnością wśród kierowców cieszy się urządzenie o nazwie Yanosik GTR, które jest następcą modelu Yanosik GT. Pozwala ono nie tylko otrzymywać i wysyłać informacje o różnego rodzaju zdarzeniach drogowych. Model ten przekazuje również informacje o ograniczeniach prędkości. Wyposażony jest on także w lokalizator informujący o aktualnym położeniu użytkownika. Bardzo praktyczną funkcją Yanosika GTR jest podsumowanie trasy prezentujące ilość przejechanych kilometrów, czas, średnią prędkość oraz ilość zdarzeń z Yanosika. To jednak nie wszystko — urządzenie to pełnić może także funkcję asystenta parkingowego informującego o wjeździe do strefy parkowania wraz z cennikiem. Pozwala ono również uiścić opłatę za parking w ponad 50 polskich miastach. Cena Yanosika GTR to około 500 zł. Opinie użytkowników na temat Yanosika GTR są w znaczącej mierze pozytywne. Użytkownicy doceniają głównie mnogość dostępnych funkcji, duży, czytelny wyświetlacz oraz praktyczne, podświetlane przyciski.

Warto wspomnieć tutaj także o urządzeniu, jakim jest Yanosik GTR S — clusive. To specjalna edycja Yanosika GTR, która oferuje dożywotnią transmisję danych. Dzięki temu możliwe staje się nieograniczone korzystanie z Yanosika, bez konieczności regularnego przedłużania abonamentu.

Yanosik XS — opinie o modelu

Godnym polecenia asystentem kierowcy jest także Yanosik XS. Tym, co wyróżnia najnowszą wersję komunikatora są między innymi kompaktowe wymiary. Rozmiary tego urządzenia to bowiem zaledwie 55x65x16 mm. Yanosik XS wyposażony jest w przycisk potwierdzania zdarzeń, zgłaszania kontroli Inspekcji Transportu Drogowego, zgłaszania kontroli prędkości, zgłaszania nieoznakowanych patroli, zgłaszania zagrożeń, takich jak chociażby wypadki oraz odwoływania zdarzeń. Urządzenie posiada także przycisk menu i głośności oraz 3 diody — zasilania, GPS i GPRS. Podłączane jest ono do źródła zasilania przy pomocy kabla z końcówką micro USB o długości 1 m. Z jakiego rodzaju opiniami na temat Yanosika XS można spotkać się na internetowych forach motoryzacyjnych? Użytkownicy urządzenia zgodnie chwalą jego niską cenę oraz niewielkie wymiary. To idealne rozwiązanie dla wszystkich kierowców, którym w zupełności wystarczające będą podstawowe powiadomienia o kontrolach i zdarzeniach drogowych.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły