marzec 5, 2024
Aktualności Ciekawostki

Zdobycie uprawnień hds, oraz zapotrzebowanie na pracowników obsługi Hydraulicznych Dźwigów Samochodowych

Czym są HDS?

HDS czyli Hydrauliczne Dźwigi Samochodowe to bardzo potrzebne dźwigi, które dzięki swoim niewielkim rozmiarom, są wstanie wykonywać wiele prac, na które nie mogą sobie pozwolić większe rodzaje dźwigów. Rosnąca popularność przyczynia się także do większego zapotrzebowania na pracowników z uprawnieniami HDS i choć ich obsługa nie jest bardzo skomplikowana, to mimo wszystko trzeba zrobić odpowiedni kurs hds.

Uprawnienia HDS

Uprawnienia hds można zdobyć dzięki odbyciu kursu, który pozwoli nam posługiwać się tymi dźwigami w codziennej pracy. Przed przystąpieniem do kursu, musimy posiadać odpowiednie dokumenty, takie jak; zgłoszenie w formie dokumentu, dowód osobisty, oraz badania lekarskie, które potwierdzą, że mamy predyspozycje do wykonywania tego rodzaju pracy. Należy również pamiętać, że należy mieć ukończone 18 lat. Kurs polega na teoretycznym, oraz praktycznym wyszkoleniu potencjalnego pracownika obsługi Hydraulicznych Dźwigów Samochodowych.

Kurs hds kończy się egzaminem odbywającym się przed Inspektorem Urzędu Dozoru Technicznego, w formie teoretycznej i praktycznej. Po pozytywnym przejściu przez oba etapy egzaminu, otrzymujemy zaświadczenie uprawniające nas do obsługi Hydraulicznych Dźwigów Samochodowych. Koszt całego szkolenia, oraz wydatku na egzamin państwowy, oscyluje w granicach 700-800 złotych.

Zapotrzebowanie na pracowników z uprawnieniami HDS

Posiadanie uprawnień hds to z pewnością duży atut, gdyż ten rodzaj dźwigów jest bardzo potrzebny w wielu sytuacjach, a przede wszystkim w takich, gdy klasyczne dźwigi przez swój rozmiar, nie mogą wykonać powierzonej pracy. Wtedy do akcji wkraczają dźwigi HDS, które świetnie się spisują w miejscach, gdzie pole manewru jest ograniczone. Tak więc opłaca się zrobić ten kurs, gdyż jest to dobrze płatne stanowisko i również jest na tą posadę wiele ofert pracy.

Podsumowując – chciałbym przede wszystkim zaznaczyć, że wykonanie kursu hds jest dosyć proste i stosunkowo tanie, a korzyści płynące z posiadania tych uprawnień są bardzo dobre. Prace znaleźć łatwo, a przeważnie są to bardzo dobrze płatne oferty, a same wykonywanie tego zawodu nie jest zbyt skomplikowane i trudne.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły