luty 21, 2024
Bugatti Kabriolety Luksusowe Marki Super Samochody

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Black Bess

bugatti-black-bess

Bugatti zaprezentowało kolejną specjalną edycję Veyrona – Type 18 „Black Bess”. Jest to już piąta odsłona 6-częściowego cyklu Legends Edition.

Bugatti Type 18 był jednym z najważniejszych modeli w przedwojennej historii marki. Napędzany 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 5 litrów i mocy ponad 100 KM samochód osiągał maksymalną prędkość 160 km/h.

Wyprodukowano wtedy tylko siedem egzemplarzy.Samochód o numerze seryjnym 474 nabył Francuz Roland Garros, jest on jednym z trzech istniejących do dziś Bugatti Type 18. Nazwany został Black Bess, na cześć angielskiego konia wyścigowego.

Black Bess bazuje na modelu Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse. Napędzany jest 1200-konnym, 16-cylindrowym silnikiem o pojemności 8 litrów. Przyspiesza do setki w 2,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną nawet 410 km/h.

Nadwozie z włókna węglowego jest pomalowane na czarno. Elementy w kolorze złotym są w dużej części wykonane z 24-karatowego złota (m.in. emblemat podkowy na grillu i logo EB z tyłu).

Wnętrze jest w całości wyłożone skórą w różnych kolorach i odcieniach. Czerwona skóra na kierownicy nawiązuje do modelu Type 18 Black Bess. Ciekawym dodatkiem są ręcznie malowane panele drzwi, prezentujące oryginalny model Type 18 Black Bess oraz samolot Rolanda Garrosa – Morane Saulnier Type H.

Powstały tylko trzy egzemplarze, a samochód wyceniono na 3 miliony dolarów (ok. 9 mln zł).

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.