marzec 5, 2024
Alfa Romeo Marki Tuning

Alfa Romeo MiTo Novitec

Alfa Romeo MiTo Novitec Rosso

Alfa Romeo MiTo Novitec Rosso – niemiecki tuner specjalizujący się w przerabianiu włoskich pojazdów, zabrał się za najmniejszą Alfę Romeo – MiTo.

Specjaliści zmodyfikowali trzy włoskie jednostki napędowe. Z silnika 1.4 turbo, Niemcy wykrzesali dodatkowe 31 KM oraz 30 Nm, dzięki czemu małe auto dysponuje teraz mocą 186 KM oraz momentem obrotowym 260 Nm. Dzięki temu teraz sprint od zera do 100 km/h jest krótszy niż w seryjnym aucie o 0,6 sek. i wynosi tylko 7,4 sekundy.

Fachowcy z Novitec, przerobili też dwa diesle MultiJet. Mniejszy, 1.3 JTD został podrasowany z 90 do 130 KM. Większy zaś to 1.6 JTD, którego moc wzrosła ze 120 do 144 KM. Tuner zapewnia, że w obu przypadkach moment obrotowy został zwiększony o 50 Nm.

Novitec oferuje również dwie modyfikacje zawieszenia samochodu. Pierwsza, to noramalne obniżenie zawieszenia o 40 mm. Druga odmiana umożliwia natomiast regulację wysokości zawieszenia w zakresie 35 – 65 mm w dół.

Z zewntąrz Alfa MiTo została również poddana tuningowi. Auto otrzymało nowy przedni zderzak ze spojlerem oraz tylny z dyfuzorem, boczne progi oraz spojler dachowy. Alfa otrzymała również do wyboru, czarne lub srebrne 18-calowe felgi z oponami Pirelli 215/35 R18.

alfa-mito-novitec-2

alfa-mito-novitec-3

alfa-mito-novitec-4

alfa-mito-novitec-5

alfa-mito-novitec-6

alfa-mito-novitec-7

alfa-mito-novitec-8

Alfa Romeo MiTo GTA Concept

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły