wrzesień 21, 2023

lagonda1
Nowy Aston Martin to luksusowa limuzyna, która nawiązuje stylistyką do modelu Lagonda z 1976 roku, zaprojektowanego przez Williama Townsa.

Ekskluzywny samochód bazuje na platformie VH, która posłużyła do produkcji modelu Rapide. Silnik to 6-litrowa jednostka V12 o mocy 600 KM, która jest przekazywana na asfalt za pomocą 8-biegowego automatu. Aston Martin Lagonda przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy.

Nowy Aston Martin powstał w limitowanej edycji 100 egzemplarzy dla klientów z Bliskiego Wschodu. Pierwsze dostawy są planowane na przyszły rok. Model został pokazany przez firmę Oman Air, która przetransportowała samochód do Omanu, gdzie odbędą się testy auta. Model przejedzie tam ok. 14 000 mil (22 530 km), a następnie wróci do Wielkiej Brytanii na kolejne testy. Cena modelu z pewnością będzie wysoka.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.