Aktualności Audi Targi

Audi A1 1.4 TFSI

Audi A1 TFSI – Tego w gamie A1 brakowało. Mocnego „wariata”, zdolnego rzucić rękawicę Mini Cooper S. Bez większego rozgłosu (bo i po co?), debiutuje Audi A1 1.4 TFSI.

Delikatnie modyfikacje nadwozia (pakiet S-Line, 17-calowe felgi o klasycznym acz sportowym charakterze), poparto usztywnionym zawieszeniem i ESP z funkcją ograniczania uślizgu tylnych kół. Udoskonalono także układ hamulcowy, korzystający obecnie z 288 mm wentylowanych tarcz na przedniej osi.

Pod maską znajdziemy podwójnie doładowany silnik 1.4 TFSI. Czerpiący z dobrodziejstw kompresora (przedział 1500 – 2400 obr./min) i turbosprężarki (powyżej 3500 obrotów na minutę), motor legitymuje się mocą 185 KM i maksymalnym momentem obrotowym w liczbie 250 Nm. Według zapewnień producenta, średnie zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 5,9 l/100 km. Do przeniesienia napędu na przednie koła służy siedmiostopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia S-Tronic.

Audi A1 1.4 TFSI wjedzie do salonów pod koniec roku. Cennik otworzy kwota 24,250€.


[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Damon Lavrinc / AOL]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły