czerwiec 2, 2023
Artykuły

Autoryzowany Serwis BMW – dlaczego warto zacząć pracę?

Autoryzowany serwis, działający w ramach salonu BMW, to wymarzone miejsce pracy dla osób, które z jednej strony fascynują się motoryzacją, z drugiej zaś cenią sobie grę zespołową. Bo współczesny serwis BMW to nie tylko dostęp do nowinek technologicznych i bliskość aut klasy premium, ale też możliwość wspólnej pracy z innymi fascynatami motoryzacji. Co równie istotne, w BMW kariera jest przejrzysta i dobrze zaprogramowana.

Jak wygląda praca w serwisie BMW?

Serwis BMW to perfekcyjnie zorganizowane miejsce pracy, w którym każdy ma indywidualny jak i grupowy cel. Wszystko wspierają nowoczesne rozwiązania, i to nie tylko w postaci mobilnych, lekkich i ergonomicznych narzędzi mechanicznych. To także systemy koordynujące przepływ informacji, aby zlecenie serwisowe przebiegało możliwie optymalnie. Takim rozwiązaniem jest chociażby system CRM.

W przypadku niektórych stanowisk, jak mechanik samochodowy czy doradca serwisowy, może być konieczna praca zmianowa oraz dyżur w jedną sobotę w miesiącu.

Na jakie stanowiska można aplikować w serwisie?

W BMW kariera może odbywać się na każdym z wielu dostępnych stanowisk. Między innymi są wśród nich takie jak elektromechanik, elektromechanik diagnosta, doradca serwisu blacharsko-lakierniczego, doradca ds. zewnętrznej sprzedaży części i akcesoriów, pomocnik mechanika, magazynier części, lakiernik oraz pomocnik lakiernika, blacharz i pomocnik blacharza, specjalista ds. telefonicznej obsługi klienta, doradca ds. części i akcesoriów, mistrz serwisu, pracownik recepcji serwisu, doradca serwisowy, mechanik serwisowy, magazynier części czy asystent serwisu.

Ponadto, w BMW karierę można zaczynać też od zera, bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego. Koncern ma rozbudowany i atrakcyjny system praktyk i staży zawodowych, adresowany do stowarzyszonych szkół i techników samochodowych, uczelni oraz absolwentów kierunków technicznych.
Także klienci mogą czerpać z innowacyjnych kanałów komunikacji, jak chociażby aplikacji My BMW, w której w jednym miejscu zebrano informacje na temat danego auta.

Zalety pracy w serwisie BMW

BMW kariera to nie tylko możliwość awansu i rozwoju zawodowego. To przede wszystkim gwarancja stabilności. Poza dobrym wynagrodzeniem pracownicy mogą liczyć na ciekawy i motywujący system premiowy.

BMW to także dostęp do szkoleń oraz benefitów pozapłacowych, typu karty sportowe czy prywatna opieka medyczna. Te ostatnie pozostają jednak w indywidualnej gestii każdego z autoryzowanych dealerów.

Gdzie znaleźć oferty pracy w BMW?

Portal praca-dealerbmw.pl to miejsce, w którym zamieszczane są aktualne oferty pracy w BMW. Poprzez tę właśnie stronę można łatwo i intuicyjnie aplikować na wybrane stanowisko i przesłać swoje CV. Wszystko przebiega prosto i szybko. W przypadku niektórych stanowisk, związanych z bezpośrednią obsługą klienta, może pojawić się ciekawy element, jakim jest kompetencyjna gra on-line. Pomaga ona kandydatowi zorientować się w przyszłym środowisku pracy, a pracodawcy umożliwia lepiej poznać cechy osoby aplikującej.

Proces rekrutacji jest przejrzysty i nie zawiera zbędnych formalności. Z reguły umawiane jest spotkanie od razu z przedstawicielem dealera, tylko niekiedy pośredniczy profesjonalna agencja zatrudnienia.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły