wrzesień 29, 2023
Artykuły

Porównywarki ubezpieczeń online – dlaczego warto z nich korzystać?

Ceny ubezpieczenia samochodu czy nieruchomości potrafią przyprawić o zawrót głowy, szczególnie właścicieli pojazdów czy domów, którzy swój majątek ubezpieczają po raz pierwszy i nie posiadają u danego ubezpieczyciela żadnych zniżek. Jednak ubezpieczenie nie musi być drogie – aby zaoszczędzić, wystarczy mądrze wykorzystać możliwości, jakie dają porównywarki ubezpieczeń online.

Internetowa porównywarka ubezpieczeń to narzędzie, dzięki któremu można szybko i bez problemów znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu, domu, mieszkania czy rodziny na czas wakacyjnej podróży. Porównywane oferty pochodzą z najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.

Jak nie przepłacić za ubezpieczenie OC samochodu?

Najlepsze ubezpieczenie to takie, które kosztuje niewiele, a zapewnia wysoki poziom ochrony. Zasada ta nie dotyczy ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów, ponieważ ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych z góry narzuca wysokość ubezpieczenia. W tym wypadku suma gwarancyjna nie może być mniejsza niż 5,21 mln € w przypadku szkód na osobie oraz 1,05 mln € w przypadku szkód na mieniu. Z tego powodu wielu kierowców przy zakupie polisy OC komunikacyjnego wybierze najtańsze OC. Żeby je znaleźć, wystarczy wykorzystać prostą porównywarkę ubezpieczeń, np. https://kalkulator-ubezpieczen.pl/. W tym samym miejscu można wyszukać atrakcyjne cenowo oferty ubezpieczenia auta w pakiecie – OC i AC z dodatkowym NNW i ubezpieczeniem szyb. Do porównania ofert konieczne będą dane pojazdu zawarte w dowodzie rejestracyjnym oraz dane właściciela i współwłaścicieli, jeśli takowi również są wpisani w dowodzie rejestracyjnym. W ten sposób polisę OC auta można kupić szybko, tanio i bez konieczności wychodzenia z domu.

Porównywarki ubezpieczeń online a ubezpieczenie nieruchomości

Mieszkania i domy, szczególnie te nowe lub zmodernizowane, są bardzo dużo warte, dlatego ich właściciele decydują się na zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Taką polisę zawiera się najczęściej na rok, dlatego co roku nie tylko trzeba ją odnawiać, ale również sprawdzać aktualne ceny w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. To proces bardzo czasochłonny i żmudny, jednak wykona go za nas porównywarka ofert ubezpieczenia nieruchomości. Korzystając z niej, można wykupić tanie ubezpieczenie mieszkania, domu, elementów małej architektury czyy przyległych do nieruchomości zabudowań gospodarczych. Zakres ubezpieczenia i jego wysokość klient określa samodzielnie, dlatego może swobodnie regulować wysokość składki ubezpieczeniowej, a wybraną polisę wygodnie zamówić przez internet bez dodatkowych opłat.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Porównywarka internetowa, ze względu na swoją popularność, jest wykorzystywana także podczas procesu wyboru umowy ubezpieczenia na życie. Tego rodzaju polisy mogą mieć różną formę – typowej „życiówki”, polisy ubezpieczeniowo-inwestycyjnej czy z zawartymi dodatkowymi ubezpieczeniami, np. NNW, kosztami leczenia, itp. W porównywarce ubezpieczeń na życie można nie tylko sprawdzić ceny u poszczególnych ubezpieczycieli, ale też zweryfikować i wybrać odpowiedni dla siebie zakres ubezpieczenia. Aby wybrać najlepszą ofertę, nie trzeba wychodzić z domu i poświęcać czasu na spotkanie z przedstawicielami poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych – wystarczy porównać ceny wykazane w rankingu i sfinalizować zakup polisy za pośrednictwem internetu.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły