Artykuły

Nie tylko OC – w jakie ubezpieczenie auta warto zainwestować?

Choć w Polsce jedynym rodzajem obowiązkowe ubezpieczenia dla kierowców jest OC, wiele osób decyduje się także na zakup innych typów polisy. Dodatkowe ubezpieczenie samochodu nie tylko zwiększa poczucie bezpieczeństwa, ale też pozwala na zabezpieczenie się na wypadek wielu różnych sytuacji, które mogą zdarzyć się na drodze. Sprawdź, jakie dodatkowe ubezpieczenie samochodu warto kupić!

Ubezpieczenie NNW – dla wielu kierowców to podstawa

NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, dla wielu kierowców jest również istotne, jak obowiązkowe ubezpieczenie OC. W związku z tym za każdym razem, kiedy kupują OC, decydują się również na zakup polisy NNW. Takie ubezpieczenie chroni zarówno kierowcę, jak i inne osoby znajdujące się w samochodzie w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku. Na odszkodowanie z NNW można liczyć, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu, a także w razie zgonu.

Oczywiście od tego, jak poważne będzie uszkodzenie ciała, zależy wysokość odszkodowania. W większości przypadków odszkodowanie takie pozwala na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, które bardzo często są wysokie. Warto także podkreślić, że koszt zakupu ubezpieczenia NNW nie jest wysokie, szczególnie jeśli jest ono kupowane w pakiecie z ubezpieczeniem OC. Tym bardziej warto zdecydować się na zakup NNW!

Autocasco – dodatkowa ochrona samochodu

Choć wiele osób uważa, że zakup Autocasco opłaca się wyłącznie w przypadku nowych, drogich samochodów, nie jest to prawda. Ubezpieczenie Autocasco nie jest obowiązkowe. Zapewnia ono ochronę na wypadek wielu różnych sytuacji, takich jak uszkodzenie samochodu na skutek pożaru, zalania, warunków atmosferycznych, na przykład burzy lub opadów gradu, uszkodzenia przez dzikie zwierzęta czy na wypadek kradzieży.

A zatem AC obejmuje wszystkie te sytuacje, kiedy właściciel pojazdu nie może liczyć na odszkodowanie z OC i takie, kiedy do uszkodzenia auta dojdzie z winy właściciela. Właśnie dlatego każdy kierowca powinien rozważyć zakup ubezpieczenia Autocasco. Tym bardziej, że złodzieje bardzo często kradną nie nowe, ale popularne auta – na przykład po to, aby sprzedać je na części.

Wiele osób nie decyduje się na zakup AC z uwagi na wysoką cenę. Nie zawsze jednak taki rodzaju polisy jest drogi. Aby znaleźć tanie AC, warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC i AC. Warto również podkreślić, że ubezpieczenie AC może być o wiele tańsze, jeśli zostanie zakupione w pakiecie z polisą OC.

Assistance – uzyskaj pomoc zawsze wtedy, kiedy potrzebujesz

Kolejnym ciekawym rodzajem ubezpieczenia, na które możesz się zdecydować, jest Assistance. Polisa ta ma na celu zapewnienie kierowcy poczucia bezpieczeństwa – może on bowiem liczyć na pomoc zawsze wtedy, kiedy jej potrzebuje. Oczywiście wiele zależy tutaj od zakresu ubezpieczenia Assistance. Podstawowa polisa może obejmować udzielenie pomocy w razie przebicia opony lub wtedy, gdy będzie konieczne holowanie. Rozszerzone Assistance natomiast gwarantuje takie usługi, jak transport do domu lub nocleg w miejscu, w którym doszło do awarii, samochód zastępczy, naprawienie usterki w miejscu zdarzenia czy holowanie na dłuższym dystansie. Zakup takiej polisy nie jest dużym obciążeniem dla portfela, dlatego tym bardziej warto zdecydować się na Assistance.

Podsumowanie

Kierowcy mają do wyboru także wiele innych rodzajów ubezpieczenia, jak na przykład ubezpieczenie opon czy szyb. W każdym przypadku warto dopasować dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne do swoich potrzeb. Tym bardziej, że dzięki porównywarce ubezpieczeń możesz znaleźć dodatkową polisą w bardzo korzystnej cenie!

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły