grudzień 7, 2022
Artykuły

Jakie dodatkowe ubezpieczenie samochodowe wybrać?

Wykupienie ubezpieczenia OC to obowiązek każdego kierowcy w Polsce, jednak bez rozszerzenia pakietu polisy komunikacyjnej można uzyskać tylko podstawową ochronę. Dzięki dobrowolnym ubezpieczeniom poza zwolnieniem z finansowej odpowiedzialności względem innych osób uczestniczących w kolizji lub wypadku sprawcy również mogą liczyć na pomoc drogową i finansowe wsparcie. Jakie ubezpieczenia auta warto wybrać, aby zawsze czuć się na drodze bezpiecznie.

Podstawowe ubezpieczenie komunikacyjne OC

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) to obowiązkowa polisa komunikacyjna. Wszyscy kierowcy zgodnie z polskim prawem są zobligowani do regularnego zakupu i posiadania ochrony, która zwalnia z ponoszenia finansowych kosztów przy spowodowaniu kolizji lub wypadku ze stratą dla osób w nim uczestniczących. Dzięki polisie OC sprawca zdarzenia nie musi pokrywać wyrządzonych krzywd z własnego budżetu, a za uszczerbek na zdrowiu oraz straty materialne odpowiada ubezpieczyciel.

Polisa OC nie zapewnia jednak ochrony przy szkodach wywołanych z własnej winy, które dotykają bezpośrednio samego kierowcę i jego pojazd. Z myślą o takich sytuacjach warto zdecydować się na rozszerzenie ubezpieczenia komunikacyjnego. Firmy ubezpieczeniowe oferują różne pakiety, które najlepiej odpowiadają potrzebom kierowców. Główne z nich to m.in. polisa AC, ubezpieczenie Assistance i NNW.

Czy warto dokupić ubezpieczenie AC?

Przy ubezpieczeniu OC warto rozważyć zakup w pakiecie dodatkowej ochrony w postaci polisy Autocasco (AC). To dobrowolne ubezpieczenie, które zapewnia pokrycie szkód wyrządzonych z własnej winy przez ubezpieczyciela. Zakres ubezpieczenia AC obejmuje koszty naprawy szkód w samochodzie powstałych w wyniku wypadku lub kolizji drogowej, a także uszkodzenia wywołane w wyniku ingerencji osób trzecich. W zależności od oferty można także uzyskać finansowe wsparcie w przypadku kradzieży, pożaru, czy szkód wywołanych trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Zakres ochrony ubezpieczenia komunikacyjnego AC jest ustalany na podstawie wielu czynników, m.in. modelu i wieku samochodu, ale przy wyborze oferty zawsze można liczyć na pomoc doświadczonych agentów z biura ubezpieczeń.

W biurze ubezpieczeń Prominent, agenci ubezpieczeniowi z Krakowa zawsze dobierają najlepszą ofertę ubezpieczeniową na podstawie indywidualnych konsultacji oraz potrzeb kierowcy. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.ocacubezpieczeniakrakow.pl/.

Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne – Assistance i NNW

Jazda samochodem często obfituje w sytuacje, których nie spodziewają się nawet najbardziej doświadczeni kierowcy, dlatego na wypadek takich zdarzeń warto zachować spokojną głowę i w razie potrzeby uzyskać profesjonalne wsparcie drogowe. Polisa Assistance umożliwia skorzystanie z holowania, auta zastępczego oraz szybkiej naprawy pojazdu podczas losowych okoliczności na drodze. Dzięki dobrowolnemu ubezpieczeniu kierowcy mogą liczyć na pomoc nawet w trakcie poważnej awarii, przebywając w miejscu odległym od miasta zamieszkania. Zasięg polisy Assistance może obejmować całą Polskę lub inne miejsca na świecie, a zakres oferty zawsze ustala się z ubezpieczycielem.

Wśród pozostałych ubezpieczeń komunikacyjnych warto wyróżnić także NNW, czyli ochronę przed następstwem nieszczęśliwych wypadków. Kierowcy, którzy zdecydują się na pakiet zawierający polisę NNW mogą otrzymać świadczenia finansowe wynikające z poniesienia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Dużą zaletą jest również udzielenie odszkodowania rodzinie w przypadku śmieci bliskiej osoby.

Więcej o rodzajach wszystkich ubezpieczeń samochodowych i ochronie, jaką zapewniają, można przeczytać na stroniehttps://www.ocacubezpieczeniakrakow.pl/ubezpieczenie-komunikacyjne/.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły