czerwiec 24, 2024
Aktualności BMW

BMW używane – czy warto wybrać model BMW X2

Coraz większą popularnością wśród kierowców cieszą się samochody klasy SUV oraz ich mniejsi kuzyni, czyli modele określane jako crossover. Funkcjonalność, zwiększone bezpieczeństwo, wygoda podróżowania oraz charakterystyczny styl sprawiają, że niewielkich rozmiarów SUVy są coraz chętniej i częściej kupowane zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich. Obecnie niemalże każda marka oferuje swoim klientom samochody tej klasy, w tym także BMW. Pojazdy o oznaczeniu „X” w nazwie modelu stały się już niemalże najpopularniejszymi z pełnej gamy modeli BMW. W tym artykule skupimy się na jednym, bardzo wyjątkowym modelu używanego BMW – czyli X2.

Używane BMW X2 – wady i zalety modelu

Do zalet modelu BMW X2 z pewnością możemy zaliczyć jego najważniejsze walory, takie jak użyteczność czy prowadzenie. Jeśli chodzi o to pierwsze, to z pewnością na duży plus można zapisać ilość miejsca wewnątrz samochodu – zarówno dla pasażerów jak i przestrzeni bagażowej. Mimo stosunkowo nie dużych gabarytów miejsca jest wystarczająco dużo, co przekłada się na komfort, nie tylko podczas miejskich podróży. Idąc dalej, zmierzamy w kierunku sposobu prowadzenia samochodu. Samochody BMW X2 swoją stylistyką wyraźnie nawiązują do dawnych, niemalże klasycznych modeli spod znaku śmigła. Charakterystyczna linia oraz emblemat BMW na słupku C przypomina nam kultowe BMW E9 z lat ’70.

Używane BMW X2 mimo swojej charakterystyce ukierunkowanej nieco bardziej na jazdę komfortową zapewnia iście sportowe doznania, które w połączeniu z drapieżną stylistyką z pewnością trafią w gusta szczególnie młodszych kierowców. Do zalet należy dopisać również system multimedialny, który jest bardzo rozbudowany, a jednocześnie bardzo wygodny i prosty w użyciu. Wszystkie najważniejsze funkcje rozmieszczone są bardzo intuicyjnie, dzięki czemu obsługa jest komfortowa i nie odwraca uwagi kierowcy od tego, co dzieje się na drodze.

Oczywiście musimy pamiętać również o wadach, które samochody używane oczywiście posiadają. Do nich możemy śmiało zaliczyć niestety cenę. Nawet w przypadku używanych egzemplarzy BMW X2 musimy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu. Oprócz tego dość mocno daje się we znaki sztywne zawieszenie, które wraz z niewielkimi gabarytami samochodu sprawia, że jest on twardy na nierównościach.

Dlaczego używane BMW X2 jest tak popularne?

BMW po raz kolejny pokazuje nam, że tworzy wyjątkowe samochody, które nie tylko dają radość z jazdy, ale również ogromną satysfakcję i pewność prowadzenia, jednocześnie nie zapominając o walorach użytkowych swoich modeli. To wszystko okraszone zostało bardzo nowoczesnym i atrakcyjnym designem, dzięki któremu samochód wyróżnia się na ulicy. Takie połączenie tworzy nam obraz samochodu kompletnego, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkim, nawet najbardziej wymagającym klientom. BMW X2 stanowi bardzo mocną konkurencję dla bardzo popularnego modelu Mercedesa, jakim jest GLA.

Jeśli szukasz swojego wymarzonego samochodu używanego w Rzeszowie to dealer BMW Auto Premium w Świlczy będzie doskonałym wyborem.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły