grudzień 3, 2023
Auta Sportowe Marki Super Samochody Tuning

Brabus T65 RS

Brabus T65 RS – na bazie SL AMG „Black Series”, które dysponuje mocą 670 KM (silnik V12 biturbo) powstał pojazd o nazwie brabus T65 RS. Auto wyróżnia się na tle innych SL AMG  matowym kolorem nadwozia (w jaki malowane są wszystkie auta „Black Series”) oraz zmienionym pakietem stylistycznym (poszerzone błotniki, wlot powietrza na masce), jednak to co najlepsze, kryje się w pod maską.

Jednostka otrzymała dwie nowe sprężarki, cztery intercoolery oraz kompletnie przeprojektowany układ wydechowy wykonany ze stali nierdzewnej. Przeprogramowano również jednostkę sterującą pracą silnika. Przy 5,5 tys. obr/min. samochód dysponuje mocą 800 KM! Wartość momentu obrotowego to 1420 Nm (przy 2,1 tys.obr./min.). Moment został jednak ograniczony do 1100 Nm.  Auto osiąga 100 km/h w 3,6 sekundy (SL AMG black series potrzebuje na to 3,9 sekundy). Sprint od zera do 200 km/h zajmuje mu 9,8 sekundy – o 1,2 sekundy szybciej niż w przypadku AMG. Prędkość maksymalna przekracza 330 km/h, jednak ze względów bezpieczeństwa – podobnie jak w „czarnej serii” AMG – została ograniczona do 320 km/h. Wnętrze wyposażono w tapicerkę z alcantary, przeszywane czerwoną nicią fotele, które starają się łączyć dobre trzymanie boczne z odrobiną komfortu oraz kilka drobiazgów wykonanych ze stali nierdzewnej.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły