grudzień 8, 2022
Aktualności Bugatti Marki

Bugatti Veyron Jean-Pierre Wimille

001-bugatti-veyron-grand-sport-legend

Firma Bugatti zaprezentowała limitowany model Jean-Pierre Wimille podczas wystawy Pebble Beach Concours d’Elegance. To pierwszy z sześciu specjalnych modeli Bugatti dedykowanych osobom, które odegrały ważną rolę w historii firmy.

Pokazany egzemplarz upamiętnia postać Jean-Pierre Wimille’a, który dwukrotnie w latach 1937 i 1939 zwyciężył w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans za kierownicą Bugatti Type 57G Tank.

Nowa wersja bazuje na Veyrona Grand Sport Vitesse, a wyglądem nawiązuje do Bugatti 57G Tank, które wygrało Le Mans w 1937 roku. Pod maską pracuje silnik o pojemności 8 litrów, generujący 1200 KM mocy i 1500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Od 0 do 100 km/h przyspiesza e 2,6 sekundy, a auto rozpędza się do 408,84 km/h, co jest oficjalnym rekordem świata dla roadstera produkowanego seryjnie.

Obok limitowanego do trzech egzemplarzy modelu Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse Jean-Pierre Wimille, Bugatti zaprezentowało w Pebble Beach oryginalny model Type 57G Tank z 1937 roku, który został udostępniony przez muzeum Foundation Automotive Museum w Filadelfii.

Pebble Beach Concours d’Elegance to najbardziej znany na świeciemkonkurs modeli kolekcjonerskich. Odbywa się on co roku na ekskluzywnym polu golfowym Pebble Beach w Kalifornii (USA). W tym roku w sierpniu pokazano tam 200 aut.

[nggallery id=2144]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły