grudzień 9, 2023
Aktualności Marki Peugeot

Peugeot RCZ R

2014-peugeot-rcz-r-6

Peugeot zaprezentował pierwsze zdjęcia najmocniejszej wersji sportowego modelu RCZ R. Samochód zadebiutuje podczas Goodwood Festival of Speed. Z wyglądu odmiana R prawie nie odbiega od poliftingowej wersji modelu RCZ. Z tyłu pojazdu rozdzielono końcówki układu wydechowego, które znalazły się po obu stronach małego dyfuzora. Felgi zostały zaczerpnięte z modelu koncepcyjnego wersji R.

Największą różnicę znajdziemy pod maską. Z turbodoładowanego silnika o pojemności 1,6 l uzyskano teraz aż 260 KM. Moc jest przekazywana na przednie koła za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej i szpery, która ma pomóc w opanowaniu tej mocy. Zmiany objęły też lepsze zawieszenie i większe hamulce.

We wnętrzu RCZ R otrzymał nowe fotele kubełkowe, które zostały obite skórą oraz Alcantarą z czerwonym przeszyciem. Czerwoną nicią wykończono również skórzaną tapicerkę na desce rozdzielczej, kierownicy i drzwiach. Stylistykę tej wersji podkreśla konsola centralny z błyszczącym plastikiem i logo „R” wkomponowane w fotele.

[nggallery id=2118]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły