lipiec 20, 2024
Aktualności Ciekawostki Formuła 1

CLMP1/01 Nismo – Robert Kubica w CLM P1/01 ByKolles Racing

CLMP1/01 Nismo – Robert Kubica w ByKolles Racing. CLM P1/01 nowa wyścigówka Roberta Kubicy sezon 2017. Robert Kubica samochód prywatny na szczęście ma inny. Sam twierdzi że na ulicy jeździ zgodnie z przepisami i bardzo spokojnie bo wyszaleje się na torze. Robert Kubica ostatni wyścig nie zaliczy do udanych gdyż zepsuło się auto i wycofali się ze startu. CLMP1/01 Nismo – nowy samochód który będzie prowadził Robert Kubica w ByKolles Racing CLM P1/01

Robert Kubica w WEC – LMP1 z ByKolles w sezonie 2017

Niewielki prywatny niemiecki zespół w ostatnich sezonach uczestniczył w FIA WEC z CLMP1 / 01 model w LMP1.

Przez wiele lat, są jak dotąd jedynym prywatnym zespołem w LMP1, ale nadal zdecydowali się robić duże zmiany w samochodzie CLM P1/01.

Aerodynamika samochodu CLM P1/01 została ulepszona, udało się zaoszczędzić sporo masy w samochodzie, ponieważ wiele części mechaniczne samochodu są także całkowicie przebudowane.

Największą nowością CLM P1/01 jest to, że zespół przenosi się od silnika AER i zamiast używać silnika Nissan Nismo VRX 30A Evo. Jest to ten sam typ silnika Nissan jako ich programu LMP1 w 2015 Silnik V6 jest 3,0-litrowy silnik turbo.

CLM P1/01

Ponadto, zespół planuje budować i sprzedawać więcej CLMP1 / 01 do innych prywatnych zespołów od 2018, która następnie może uruchomić z kilku różnych silników, jak te zespoły chcą. ByKOLLES rozpocznie przyjmowanie zamówień na nowe samochody na teraz.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły