wrzesień 21, 2023
Aktualności

O czym należy pamiętać przy zmianie koloru auta?

Jeszcze do niedawna zmiana koloru auta była jednym z aspektów ekstrawagancji, która ma na celu wyróżnienie się z tłumu, ale i też z pewnego rodzaju szaleństwem. Dziś folie samochodowe zyskały aprobatę wielu kierowców, dla których priorytetem jest nie tylko i wyłącznie estetyka pojazdu, ale też traktowanie auta jako rodzaju sztuki, pokazania indywidualnej stylizacji auta, melanżu kolorów na aucie.

Najważniejsze jest, aby ów stylizacja była zrobiona ze smakiem, budziła pewien podziw. Przede wszystkim należy pamiętać, że folie samochodowe przyklejane na powierzchnie lakieru nie są procesem trwałym, ale nie oznacza to, że decyzja ma być lekkomyślna i wykonana w przypadkowym miejscu. Usługa będzie satysfakcjonująca, pod warunkiem, że zostaną dobrane odpowiednie materiały dopasowane do indywidualnych potrzeb i umiejętności specjalistów, będą na najwyższym poziomie.

Wybór firmy zajmującej się montowaniem folii samochodowych jest priorytetem. Jeśli postawisz na ekspertów, którzy działają na rynku od lat i wykorzystują najlepszej jakości folie, sukces jest pewny. Do właściwie wykonanej usługi konieczne są odpowiednie warunki. Pomieszczenie musi spełniać kryteria, dzięki którym przyklejona folia będzie idealnie dopasowana do powierzchni auta. Zawsze też należy pamiętać, że montaż folii do zmiany koloru auta to praca ręczna, mogą czasami zdarzyć się podczas montażu drobne błędy, które oczywiście można szybko skorygować. Fachowcy mówią klientom, aby po montażu po 2-4 tygodniach przyjechać na kontrolę, wtedy montażysta sprawdza, czy jego praca była idealnie wykonana, czy należy zrobić małe korekty.

Folia samochodowa – co jest ważne podczas car wrappingu?

Zanim dokonasz radykalnych zmian, warto poznać specyfikę produktów i możliwości, które za sobą niosą. Decyzja o zmianie koloru auta, mimo iż nie jest na stałe, powinna być przemyślana i dopasowana do indywidualnych preferencji. W ofercie profesjonalnych firm jest wiele folii samochodowych, których faktura będzie budziła estetyczny zachwyt. Ponadto nie musisz zmieniać koloru całej powierzchni auta. Konsultacja z profesjonalistą pomoże na optymalny wybór i poznanie wszystkich właściwości poszczególnych rodzajów folii samochodowych.

Każdego dnia lakier narażony jest na działanie czynników zewnętrznych. Odporność na działanie warunków atmosferycznych jest wysoka, jednakże lakier nie jest w stanie uchronić przed zarysowaniami, do których dochodzi podczas jazdy. Istnieje ryzyko, że źle zamontowana folia lub zastosowanie folii niższej półki dadzą to, że błędy montażowe czy na folii będą widoczne, tak więc to kolejny punkt, dla którego istotna jest jakość montażu oraz wybór wysokiej jakości materiału. Folie Grafiwrap czy Grafiguard to jedne z najbardziej profesjonalnych produktów, które są warte inwestycji. Zanim samochód zostanie poddany car wrappingowi, powinien być dokładnie umyty, wyczyszczony, ale nie woskowany. W dalszych etapach prac to specjaliści zadbają o właściwe warunki i czas, w którym folia zostanie właściwie przyklejona do powierzchni lakieru.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Agnieszka says:

    Piękny ten kolorek niebieski, właśnie o takim marzę. Z mężem zamierzamy się do zmiany koloru. Artykuł pomógł podjąć decyzję aby pójść do jakiegoś fachowca i przemyśleć temat folii 🙂

Komentarz są wyłączone.