czerwiec 24, 2024
Artykuły

Czym kierować się przy wyborze ekskluzywnego zapachu do auta ?

Wielu z nas uwielbia, gdy może czerpać przyjemność z jazdy. Jednak jak to osiągnąć ? Jednym z czynników wpływających pozytywnie na doznania w czasie jazdy jest niewątpliwie zapach. Jednak nie każdy chce zakładać tak zwane choinki zapachowe, które z jednej strony nie grzeszą estetyką, a z drugiej często pachną sztucznie oraz ich zapach szybko się ulatnia. Warto wtedy zakupić ekskluzywny zapach do auta, ale jaki ? Dzięki nam będziecie wiedzieli jak dobrać ekskluzywny zapach do waszego auta.

Unikalny design w twoim samochodzie

Wielu z nas szuka oprócz zapachu do auta, również czegoś gustownego, niespotykanego, czegoś, co będzie sprawiać, że wygląd wizualny wnętrza ulegnie poprawie, a przynajmniej nie będzie zeszpecony, bo kto chciałby mając bogate wnętrze samochodu aby w jakiś sposób straciło na wyglądzie ? Tutaj wszystko tak naprawdę zależy od waszych gustów, jednemu będą się podobać na przykład drewniane zawieszki, a innemu metalowe. My posłużymy się tutaj przykładem zapachu Air Friends wykorzystującego piękno kryształów swarovskiego, z kolekcji Niki Crystal Silver Chrome. W skład tej kolekcji wchodzą trzy wzory, różniące się kolorami, a mianowicie:

  • After Midnight, znany też pod nazwą Nicki Crystal Black
  • Nuit des Etoiles, czyli Niki Crystal Blue
  • Niki Crystal Silver
  • Air Niki Gold Chrome

W ten sposób możemy po pierwsze nie tylko poprawić zapach w naszym aucie, ale również wpłynąć walory wzrokowe wnętrza naszego auta, gdyż na przykład dzięki odpowiednim mocowaniom możemy zakryć niezbyt estetyczne wyloty wentylacji, co dodatkowo sprawi, że wylatujące z nich powietrze będzie lepiej roznosić zapach we wnętrzu samochodu. W ten prosty sposób możemy idealnie połączyć cechy funkcjonalne z estetycznymi, jakie posiadają ekskluzywne zapachy samochodowe.

Podejście praktyczne

Może być też tak, że nie zależy nam bezpośrednio na wyglądzie, a raczej na przykład na subtelnym, nie nachalnie uderzającym zapachu, który nie zwietrzeje zbyt szybko, a nie chcemy też wydać zbyt dużo pieniędzy. W tym przypadku lepiej mogą sprawdzić się zapachy, które stosunkowo łatwo ukryć na przykład w skrytce przy drzwiach lub tez umiejscowić w innym dyskretnym miejscu. Przykładem modelu takiego zapachu jest seria zapachów cesare card. Przy zakupie warto też sprawdzić, czy skład chemiczny nie będzie powodował jakichś zmian w wyglądzie wnętrza naszego samochodu, nikt przecież chyba nie chce by wnętrze po jakimś czasie na przykład wyblakło. Jeżeli chodzi o zapach to wart kierować się upodobaniami, gdyż zapach, który lubimy może pomóc nam między innymi w koncentracji w czasie jazdy.

Podsumowanie

Wybór ekskluzywnego zapachu do auta może wbrew pozorom nie być taki prosty, wszystko zależy od naszych preferencji, oraz zasobności portfela. Z drugiej jednak strony wcale nie musimy wydawać majątku, by mieć w aucie ekskluzywny oraz trwały zapach. Aby jednak go utrzymać warto też sprawdzać między innymi stan klimatyzacji, jeżeli będzie ona brudna i zagrzybiona to może się okazać, że żaden ekskluzywny zapach na nie pomoże.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły